Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Rosszul fertőtlenítem a...

Rosszul fertőtlenítem a kontaktlencsét?

Figyelt kérdés
Közel másfél év után újra kontaktlencsét hordok, és korábban a fertőtlenítés nálam úgy történt, hogy miután kivettem a lencsét a szememből, visszatettem a lencsetartó tokba és a szükséges tisztítófolyadékkal feltöltöttem (Solo Care Aqua), majd másnap reggel kézfertőtlenítés után betettem a lencsét, kiöntöttem az előző oldatot, majd egy kevés folyadékot beleöntve lezártam a tokot. Viszont több helyen is olvastam (korábban is), hogy állítólag a tenyéren kell dörzsölni behelyezés előtt és leöblíteni a folyadékkal. Azért megjegyzem, hogy szerintem nekem ebből sosem volt probléma (gyulladás) csak néha fáradt volt a szemem. Amikor első alkalommal voltam az optikusnál, ő sem említett ilyen tisztítási procedúrát. Most akkor én csinálom rosszul?

2014. márc. 10. 16:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem jó így ha soha nem gyulladt még be.

De nekem nincs kontaktlencsém, nekem műanyag szemlencsém van.

2014. márc. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez épp olyan mint mondjuk az edényeknél, hiába rakod fertőtlenítős szuperzsíroldós vízbe, attól még nem lesz tiszta hogy csak áll benne. Ezért kell megdörzsölni kicsit.

Kiveszed a szemedből és a tenyeredbe öntesz rá folyadékot, átdörzsölöd kicsit, teszed a tokba tiszta folyadékba. Mikor kiveszed a tokból, akkor meg legalább cseppents bele tiszta folyadékot és úgy rakd a szemedbe.

2014. márc. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!