Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan tisztítsam a kontaktlen...

Hogyan tisztítsam a kontaktlencsetartót?

Figyelt kérdés
Elég, ha csak minden este kiöntöm a folyadékot, és tisztát töltök bele, vagy előtte vízzel is öblítsem le? Mert ezt nem mondták az optikában, csak az egyik ismerősöm említette, aki szintén kontaktlencsét használ, hogy ő vízzel is szokta tisztítani. Én másfél hónapja használok kontaktlencsét, eddig csak folyadékkal tisztítottam, semmi baj nem volt. Ti hogyan szoktátok?

2014. márc. 15. 20:51
 1/2 anonim ***** válasza:
A vízben baktériumok vannak, így az ne érje se a lencsét se a tartót. Tiszta nem lesz tőle. Kontaktlencse folyadékkal lehet tisztítani a tokot is. Úgy ahogy a lencsét. Időnként pedig vegyél új tokot.
2014. márc. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, én is így tudtam eddig! :)

Nekem azt mondták, hogy amikor lejár a lencse, akkor kell cserélni, az ugye jár amúgy is a folyadékhoz. Eddig egy hónapos lencsém volt, aztán most három hónapos, ehhez kaptam egy új tartót. Három hónap múlva lesz csak új.

2014. márc. 15. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!