Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüvegesektől kérdezném ez...

Szemüvegesektől kérdezném ez a fura érzés el fog tűnni? Van aki észre se veszi ha viseli a szemüvegét, teljesen észrevétlen számára?

Figyelt kérdés
Régebben is volt szemüvegem, -1,5 dioptria, de nem hordtam, nem éreztem szükségét. Úgy éreztem romlott a látásom, ezért elmentem optikába megnézetni. Tényleg romlott a szeme, -2,75 D. -re.Elkészült a szemüvegem,nagyon élesen és jól látok vele.De olyan fura érzés mintha valamilyen álarc lenne a fejemen,állandóan látom a keretet.

2014. márc. 20. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Meg fogod szokni. Az én szemüvegem fúrt keretes, vagyis maximum csak a lencsék szélét látom, de eleinte az is nagyon zavart. Egy idő után teljesen elfelejted, megszokod. :)
2014. márc. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Napszemüveget se hordtál soha?
2014. márc. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Csak eleinte furcsa, egy idő után már észre sem veszed, persze kerettől is függ, próbálj fel többet is, hogy melyikben látod kevésbé.
2014. márc. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kérdező vagyok: Soha nem hordtam napszemüveget sem,ez valahogyan kimaradt az életemből :)

Enyém is keret nélküli,ilyen fúrt keretes.

Akkor úgy fogalmazok,hogy a lencse szélét látom.

De akkor ez is el fog múlni remélem,mert így tényleg szokatlan.Az osztályban más,aki évek óta viseli szintén mondta,hogy teljesen észrevétlen számára,ezt nem értettem,hogy a fenébe lehet észrevétlen,ami a szemed előtt van :) köszönöm az eddigi válaszokat.

2014. márc. 20. 16:20
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is fúrt keretes van. Ha nagyon figyelek valamire, akkor általában sikerül figyelmen kívül hagynom a lencse szélét de olyan még sosem volt, hogy teljesen figyelmen kívül tudtam volna hagyni. Közlekedni pl. nem tudok benne, sem enni mert olyankor zavar.
2014. márc. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Először nagyon furcsa volt, nem szerettem. Aztán 4 hét múlva már elfelejtettem levenni, mikor bementem a strandona vízbe - barátnőm dzólt rám, hogy "szemüveg"; erre én _megtapogattam_ a kezemmel, hogy "ja tényleg, el is felejtettem". Annyira hozzászoktam már, észre se vettem, hogy rajtam maradt.
2014. márc. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!