Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Acuvue Oasys with Hydraclear...

Acuvue Oasys with Hydraclear Plus kontaktlencsét mire lenne érdemes lecserélni?

Figyelt kérdés

Párom szemüvegről szeretne áttérni kontaktlencsére, de lehetőleg nem a legdrágábbra.

Az optikusnál kifizettük a szemvizsgálat díját, kapott is egy próbalencsét (mindn információ nélkül, ehhez vettünk jó pénzért optikus által ajánlott folyadékot is) ami nagyon rossz volt neki.

A következő körben Air Optix Aqua havi lencsét kapott, ez sem vált be (illeszkedés, nem volt éles, kényelmetlen volt).

Most pedig Acuvue Oasys with Hydraclear Plus kontaktlencsét kapott, mellyel nagyon elégedett, azonban ez két hetes lencse, és elég borsós az ára.

Azt már felfedeztem, hogy internetről rendelve ezer forintokat spórolhatok meg, de akkor is jó lenne találni egy hasonlóan jó lencsét, lehetőleg úgy, hogy ne kelljen ismételten visszamenni az optikushoz és fizetni.

Kíváncsian várom az ötleteket!


2014. ápr. 8. 13:58
 1/5 anonim ***** válasza:
A johnson lencsék valóban borsosak, de a legjobbak is. Egyrészt UV szűrősek, a legjobb lágy lencse nem, másrészt ennek a tórikus lencsének speciális a kialakítása, így tud jól és elmozdulás nélkül illeszkedni a szemen. Nem buzdítok senkit túlhordásra, de a kontaktlencse gyártók ezt belekalkulálják a viselési idő ajánlásakor... Ha esetleg pollenallergiás a párod, akkor meg különösképp jó, ha gyakori cserés lencsét visel, persze nem túlhordva.
2014. ápr. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Túlhordás alatt mennyi időt értünk?
2014. ápr. 11. 06:54
 3/5 anonim ***** válasza:
2 hetes lencsénél 1-2 hét, de ha diszkomfort érzet változásakor azonnal cserélni kell.
2014. ápr. 12. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor azt hiszem, megpróbáljuk így! :)
2014. ápr. 13. 15:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Én Acuvue 2 lencsét használok kb. 10 éve és az is 2 hetes lencse, de a szemorvos mondta, hogyha nem hagyom bent éjjelre, akkor egy hónapig lehet használni, ha nem szúr, bök stb. Mindig egy hónapig használtam a felbontott párat, sőt... Volt, hogy teljesen elfelejtettem hó elején cserélni, és már 1,5 hónapja használtam, amikor éreztem, hogy kényelmetlen, és leesett, hogy cserélni kell. Ki is dobtam aznap este. Azóta figyelek rá, hogy időben cseréljek, de szerintem egy hónapig lehet használni, mert a 2 hétbe belekalkulálják a gyártók a túlhordsát. Ettől függetlenül szemorvostól kérdezd meg (ne az optikában, mert ott nyilván azt mondja a szemorvos is, ami az optika érdeke, mivel szerződésben van velük). Neki az a jó, ha minél többet veszel.
2015. jan. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!