Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit lehet tenni a szemárpa...

Mit lehet tenni a szemárpa ellen? Nagyon fontos:-S

Figyelt kérdés
Tegnap éjszaka vettem észre,hogy a bal szemem sarkából egy árpa indul...ma estére kicsit bedagadt,tettem rá átáztatott kamillatea-filtert...mit tudnék még tenni,hogy reggelre ne dagadjon be?:(
2009. dec. 22. 20:09
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem menj el orvoshoz, aki ír fel rá krémet. Apunak is volt ilyen és a krémtől elmúlt neki.
2009. dec. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Nagyon egyszerű a módszer. Én nekem mindig bevált! Nézzél háromszor egymás után a kulcslyukba azzal a szemeddel amelyiken az árpa van. Majd ismételd meg egy nap még vagy kétszer. Esküszöm a lányom sem hitt benne, mindenféle baromságnak tartotta, és neki is elmúlt tőle. De nehogy azt hidd nem vagyok normális.
2009. dec. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam :D de ez mitől múlasztja el?:S még valami ötlet van valakinek?:(
2009. dec. 22. 20:30
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Ha van a családban akinek pici babája van, és anyateje is van kérj tőle egy kicsit, és kend azzal!Nálunk jó volt, a háziorvos ajánlotta!
2009. dec. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

Septosyl kenőcs. Kend be az árpát vele, illetve ott a környékét kint bent, úgy hogy közben ne pislogj míg beszívja. Fontos!

A kamilla is jó, de van aki allergiás rá, vagy nagyon kiszárítja a szemét. A forralt lehűtött víz is megfelelő a tisztításhoz.

Van aki, ha súlyos dunsztkötést is ajánl.

De jó ha orvosnak megmutatod. Ő látni fogja mit kell tenni. De amúgy az árpa nem játék. Ha sokszor kijön, meg kell műteni. De hát reméljük ez még soká lesz, vagy nem lesz ilyen. De fontos hogy komolyan kell venni.

Nem szabad kaparni, vakarni a szemet akárhogy is viszked!!!!!

Amúgy meg ha elmúlik, figyelni kell rá hogy a szemedbe ne nyúlj, mert mindeféle bacit beviszel úgy oda. Nem is gondolnánk mennyit. Lehetőleg csak tiszta kézzel!

2009. dec. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nalam is ez van. Elmulik, de egyfolytaba jon vissza, nem tudom mit kezdjek vele.
2009. dec. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Értem,nem vakargatom,csak nem akarom,hogy reggelre bedagadjon...éjszakára esetleg rakjak rá még 1 kamillá-t,mert jelenleg csak ez van itthon??
2009. dec. 22. 20:43
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
speckós szemcsepp és nekem adott az orvos kenőcsöt is, amit elvileg bele kellett volna kennem az alsó személyam alá, de nem volt hozzá kellő lelki erőm. inkább külsőleg kentem vele a többit meg a szemcseppre bíztam. azzal azért mégiscsak jobban látok, mint krémmel a szememben :S
2009. dec. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!