Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Körülbelül 20 oldal olvasás...

Körülbelül 20 oldal olvasás után elkezd a fejem fájni, a szemeim pedig lecsúkodnak és rengetegszer fordul elő, hogy elalszom egy izgalmas könyv olvasása közben. Mitől van ez?

Figyelt kérdés
Voltam szemészeten, megvizsgálták a szememet és azt mondták, hogy semmi baja, nem kell szemüveget hordanom. Akkor mégis mitől van ez?

2014. máj. 2. 10:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Rendesen meg van világítva az a hely ahol olvasol? Nem fénycsöves a világítótest? Az izzószálas fényforrás sokkal jobb, mert nem villog, vibrál a fénye, igaz nem olyan takarékos, de mi a fontos, ugye, a villanyszámla vagy a szemed világa? Néha nézz fel a könyvből, egy távolabbi pontra, mert az dolgoztatja szemizmaidat. Azonkívül pislogj sűrűbben, mert ha nem pislogsz eleget (olvasás közben nem feltétlenül érzed a szükségét) kiszárad a szaruhártyád az pedig nagyon kellemetlen, törő érzés és a szemed is begyulladhat.
2014. máj. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Persze, mindig normális fénykörülmények közt szoktam olvasni, itthon nincs is más, csak izzószálas fényforrás.

Egyszerűen nem értem, alapból észrevettem, hogy nem olvasok ki hamar könyvet, de eddig ez nem volt így.

2014. máj. 3. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!