Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Látásjavító műtét VS Szemüveg,...

Látásjavító műtét VS Szemüveg, melyik a jobb?

Figyelt kérdés

Mindkét szemem -1,25 nem sok de az emberek arcát nem ismerem fel messziről és a táblákat sem látom sok esetben ami jár némi kellemetlenséggel.


7 hónapig kontaktlencsét viseltem, ami tényleg fantasztikus dolog, de nem bírja már a szemem. Nem tudom mi történt. Tegnap tettem be, és rá pár órára vérben volt a szemem, viszketett fájt. Kivettem és 1-2 órán belül helyre jött. Héten elmegyek a kontaktologushoz, de nem fűzök hozzá sok reményt. Alapból sokszor alkalmazkodni kell. Ha bulizol figyelj oda magadra, mert amikor haza mész ki kell még venni, nem strandolhatsz benne mert kockázatos, vagy vegyél baromi drágán 1 napos lencsét és a többi...


Nézelődök a látásjavításon, műtéten de elolvastam a hátrányait is. Minimálisan de műtét után fenn áll a vakság lehetősége, különböző fertőzések, kettős látás stb.. Nem biztos, hogy megéri a kockázatot. Pont most néztem egy videót a youtuben, magyar lány kétszer műtette meg magát (PRK) és még mindig nem lát élesen, csak fáj a szeme a műtét óta.


Utána néztem, mert mindenhol csak a jót írják a műtétről, persze mert kell a pénz, jó kis marketing fogás.


Szóval most elkezdtem barátkozni a szemüvegemmel ami évek óta megvan. Ez sem a legjobb, mivel idő után elnyomja az orrom a fülem, olykor lecsúszik attól agyfaszt kapok, és mikor Kaposváron voltam gyógyfürdőben, nem tudtam ugyan olyan élvezettel pancsolni mint annó, mikor még jól láttam.


Nektek hogy s mint? Véleményetek? Saját rossz vagy jó tapasztalatok? Fürdést, pancsolást hogy lehet megoldani szemüvegben? Elég zavaró, mikor pár csepp kerül a lencsére és folyamatosan ott van.


2014. máj. 7. 11:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Fürdőbe ne vidd be magaddal a szemüveget. Nekem -5,5-ös mindkét szemem, és nem viszem be. Nem szabad, ha lecsúszik az orrodról, az életben nem szeded ki a medence aljáról. A medencében igenis mindenki (akivel ott vagy) alkalmazkodjon ahhoz, hogy te nem látsz, és kész.


Egyébként egyszerű a képlet, ha nálad beválik a látásjavító műtét, akkor az a jobb, csak senki sem tudja előre megmondani, hogy nálad beválik-e.

Ez olyan, hogy mersz és nyersz. Vagy nem mersz és alkalmazkodni kell a szemüveghez. Sajnos én is hasonló cipőben vagyok, egyelőre nem merem vállalni a műtétet.

2014. máj. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja, az orrod és a füled meg fogja szokni hosszútávon (pár hónap alatt), de ha lecsúszik, azzal fordulj optikushoz, azt nem szabadna neki. Lehet, hogy egyszerűen csak állítania kell rajta, de az is lehet, hogy igazából egy új, feszesebben állló keret kéne neked.
2014. máj. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem fogsz találni megfelelő lencsét. Milyet viseltél?
2014. máj. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lézeres szemműtét !!! Barátnőm megcsináltatta a szemeit ,azóta is mondogatja ,hogy élete egyik legjobb döntése volt és nem 100 ,hanem 110 % -os a látása ;) !
2014. máj. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

# 2/4



I wear lencsét használtam (havi) még van egy pár lencsém, bontatlan. Héten megnézetem a szemem és kiderül mi lesz.


Igazság szerint a bal szememen volt egy enyhe kötőhártya gyulladás, én nem mentem el vele orvoshoz mert nem volt rá se időm se kedvem. 1 hétig nem hordtam a lencsét és kamilla teáztam, de azóta nem tudom hordani a lencsét...

2014. máj. 7. 12:13
 6/9 anonim ***** válasza:
3, nem biztos. NEkem is örökre abba kellett hagynom a lencseviselést, pedig folyamatos orvosi kontroll mellett voltam, és minőségi lencséket használtam, többet is kipróbálva, lelkiismeretesen. Vannak olyan emberek, akiknek a szeme nem bírja.
2014. máj. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

# 3/5



Igen, sok jót hallottam és láttam én is. De mi van akkor ha nem sikerül? Mégis csak a látás a tét, nem szívesen vállalnék kockázatot.


Szerintem azzal még várok, fejlődjön a technológia :-)

2014. máj. 7. 12:15
 8/9 anonim válasza:

Szia!


Ne haragudj, de amit írsz-részben,de-butaság. Ha komolyan utánaérdeklődsz a látásjavító lézeres korrekciós eljárásnak és biztos forrásból tájékozódsz (!!!) akkor rá fogsz jönni, hogy a legjobb opció. Én a PRK kezelésen estem át, azóta 125%-os a látásom mind a két szememmel és legalább 125%-os az életem minősége is a szemüveg és a kontaktlencse nélkül. Tudom miről beszélek, tíz évnyi kontaktlencse és 16 évnyi szemüvegesség után. Egyik szemem 4,5 másik 4,25-ös volt.

Említetted, hogy vakság, fertőzés stb. szerepel a kockázatok között. Számos ilyen és ehhez hasonló legenda kering a neten, kérlek, ne higyj ezeknek a mendemondáknak. Ez egy sebészi bevatkozás, ami hámsérüléssel jár, nyilvánvalóan vannak rizikófaktorok, de amióta ez az eljárás létezik, a világon egyetlenegy vaksággal járó műtétet sem regisztráltak. A fertőzések pedig leginkább abból fakadnak, hogy a védőlencsét, amit a páciens szemeire helyeznek közvetlenül a korrekció után a saját érdekében, hogy csökkentsék az idegentest-érzést az első pár napban, na azt sokan kiveszik, vagy véletlenül kidörzsölik a szemükből, majd VISSZARAKJÁK!!!Ez olyan mintha lenne egy sebed, és a ragtapaszt használat előtt végighúznád a földön.


Gondolj bele, hogy ezek szemész szakorvosok, az Optik-Med több mint hetvenezer műtéten van túl, tehát tényleg a kisujjukban van az egész. Van rutinjuk, nem ma kezdték, se maga az eljárás, se az azt végzők. Tehát ez a 'várok még hogy fejlődjön a technika' jól hangzik, de szerintem csak eggyel több koholt ok, hogy miért ne csináltasd meg. Kreálhatsz ilyeneket, én is próbálkoztam kitalálni mindenfélét, de saját magad ellen dolgozol. A te életedet könnyíti meg nagymértékben, tehát a te érdeked.


Ha betartasz mindent, csepegtetsz annyiszor, ahogy elő van írva (ja hozzátenném hogy antibiotikumos szemcseppet is kapsz a kezelést követően a fertőzések ellen...), eljársz a kontrollvizsgálatokra (1.nap, 3.nap, 1.hét, 1.hónap stb.) akkor nincs miért aggódnod. Kapsz tőlük egy garanciavállalást, hogy amennyiben nem sikerül az ígért mértékben korrigálni a szemedet, akkor ingyen elvégzik a következőt. Ez főleg azokra vonatkozik, akiknek egy éven belül visszaromlik, vagy nagy dioptria számot kezeltettek.


Ne érts félre, nem kioktatni akarlak, hiszen te tudod mire van anyagi kereted, de azt is érdemes figyelembe venned, hogy néhány év alatt megtérül az ára, és ez egy életre szól (vagy az olvasószemüveges kor eléréséig :). Lehet részletben fizetni, vagy egyösszegben, nagyon segítőkész, normális a légkör náluk, és ez nem marketingfogás.


Írj nyugodtan ha kérdésed van! :)

2014. máj. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia!

Utolsó válaszolóval teljes mértékben egyetértek, annyival egészíteném ki, hogy én inkább kontaktlencsésként félnék a fertőzéstől. Tudom, mert én kaptam el szivárványhártya-gyulladást, pedig betartottam minden szabályt a kontaktlencsével. 5 hónapja voltam szemműtéten, azóta egy álom, ami most van, szuperül látok, és nagyon élvezem!!! Pedig nem ment egyszerűen a dolog, mert a védőlencsét sikerült nekem is kidörzsölni a szememből, így lassan hámosodott a szemem, de nagyon figyeltem a csepegtetésre, és nem lett baj. Azóta minden a legnagyobb rendben van! Egyébként sok a rémhír is, vakságról még nem hallottam, hogy előfordult volna. Olyan volt, hogy valakinél retinaleválást okozott, de nagyon nagy dioptriánál (~10 fölött), ahol egyébként is fennáll a veszélye. Amúgy ha bejelentkezel egy vizsgálatra, ott sok mindent megtudsz, és azzal nem köteleződsz el semmire. Érdemes kipróbálni. :)

A szemüveggel meglévő problémák: mint téli párásodás, nyári izzadás, strandolás, sportolás.... és még sorolhatnám egy csapásra megszűntek. Csak ajánlani tudom!! :)

2014. jún. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!