Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtét után mi a...

Bölcsességfog műtét után mi a teendő? (jobb alsó)

Figyelt kérdés
Tudom,hogy nem szabad tejeset ennem,de alkoholt pl meddig nem szabad innom ha ma húzták ki? Sokan mondták,h a pálinka összehúzza a sebet,de olvastam több helyen,hogy nem szabad,de meddig? Kamillateát szabad a számba rakni gyulladáscsökkentőnek? Vagy a sós víz mire jó? Dagadás ellen,mit kell? Meddig fog fájni?
2014. márc. 18. 19:07
 1/5 Coney ***** válasza:

Nekem a héten volt a 2. bölcsességfog műtétem.

A dagadás ellen a jegelést javasolják, lehetőleg minél hamarabb kezdd el.

Én kaptam papírt a "teendőkkel", ami szerint a műtét napján és az azt követő napon nem lehet tejeset enni, és alkoholt inni. + még javasolják, hogy pépeset egyél.

Én kamillateával próbálkoztam, szerintem ártani nem árt. A gyógyulási idő hivatalosan 1 hét az orvosom szerint, bár nekem kiműtötték, nem csak húzták.

2014. márc. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Össze van varrva?

Nem adtak valami antibiotikumot?

2014. máj. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, puha fogkefével kell mosni a fogat

(meg a fog helyét) -

2014. máj. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha fáj, menj vissza mindenképp a dokihoz megnézetni minden rendben van-e -
2014. máj. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
vegyél be demalgónt, vagy aspirint a fájdalom ellen. Kell 1 hét hogy beforrjon. inni ihatsz, enni pedig pépes ételeket. Tejes dolgokat mellőzd.
2014. aug. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!