Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lágy kontaktlencse berakás...

Lágy kontaktlencse berakás előtt és kivétel után kell szemcsepp?

Figyelt kérdés
Ha igen milyen?
2014. máj. 11. 16:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem kell.

Én úgy szoktam, hogy berakás előtt 1 minimális ápolófolyadékot teszek rá, úgy könnyebben felmegy.

2014. máj. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Néhány héten belül lesz nekem is, és jobbnak látom ha kiderítek fontosabb dolgokat.
2014. máj. 11. 17:04
 3/5 anonim ***** válasza:
De attól a szemcsepp nem árt :) ha kiszárad a szemed, pl. nekem bicajos után kell.
2014. máj. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Egyébként többen is próbáltak lebeszélni a kontaktlencséről, mert szárítja a szemet stb. De ha veszek egy Visine, vagy Ophylosa szemcseppet a biztonság kedvéért, nem hinném, hogy nagy baj lesz belőle.:)
2014. máj. 11. 20:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem akkor szárítja a szemem ha mondjuk már olyan 30 órája bent van :D Jó, nagyban függ a lencse minőségétől is, de ma már elég spéci lencsék vannak. Amugy minél magasabb a víztartalma (ez rá van írva a dobozra, vagy külön kérheted az optikusodtól h olyan kezdőlencsét nézzetek ami magasabb víztartalmú).

Plusz ha száradós a szemed, akkor mondjuk lehet nálad műkönny, vagy a lencséd tartója egy kis folyadékkal amiben megnedvesítheted a lencsét, esetleg akkor hétközben rövid időre (csak amíg dolgozol, vagy amíg suliban vagy, akkor hordod 8 órára kb) és hétvégén meg szemüveg h tudjon levegőzni a szemed. De ha érdekel bármi az optikus/szemész elmondja neked.

Nekem legalábbis válaszolt minden apróságra amit kérdeztem:)

2014. máj. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!