Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szeretnek valtani kontaktlencs...

Szeretnek valtani kontaktlencsere 5 ev szemuveghasznalat utan. Megeri?

Figyelt kérdés
Megeri valtani? A legnagyobb indok a nem-valtasra, hogy elfogadnanak-e, megszoknanak-e a barataim, ismeroseim. Egyebkent nagyon szeretnem kiprobalni.. Ez indok arra, hogy maradjak szemuveges vagy vagjak bele?

2014. máj. 11. 19:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Most komolyan az alapján döntesz kontaktlencse mellett vagy ellene, hogy ki mit gondol? Hát nem vagy semmi!


Mások örülnek, ha ki tudják fizetni, vagy ha bírja a szemük.


Egyébként sok mindentől függ. Hányas dioptria? (nekem pl. azért kellett mert a 2 szemem között sok a dioptria különbség, ami szemüveg fejfájást, szemfájást okozott, illetve a rosszabbik szemem közel 9-es)


Zavar-e a szemüveg?

Engem pl. nagyon zavart még a legalapvetőbb dolgoknál is, aztán mondjuk lovagláskor, meg úszáskor nem is tudnék szemüvegben lenni (anélkül meg nem látnék)


Esetleg ha belevágsz, akkor buktál 10-30 ezret (attól függ, hogy hol, milyen márkát, mennyit és milyen dioptriával, cilinderrel veszed)

és ha mégsem tetszik....


Illetve van egy próba lencse pont amiatt, ha nem bírná a szemed vagy hasonlók, és akkor még nem fizetted ki az egészet.


Bármikor lehetsz még szemüveges ha az jobban bejön neked.

2014. máj. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"A legnagyobb indok a nem-valtasra, hogy elfogadnanak-e, megszoknanak-e a barataim, ismeroseim. "

Ez a leghulyebb indok a vilagon, amit valaha hallottam. Ha nem lennel szemuveges es most megis kellene hordanod, akkor nem fogadnanak el???? En 15 evig voltam szemuveges....


A kontaktlencse, ha jo minosegu, nem olcso. Tobb tipusa van, pl amit en hordok, az 30napos, kiterjesztett viselesu, ami azt jelenti, hogy elsejen beteszem, harmincadikan meg kiveszem. A harom havi lencse 35euro.

Optometrista megnezi a szemed, hogy egyaltalan alkalmas e lencseviselesre, ad probalencset, igyki tudod probalni, hogy jo e.

2014. máj. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy megpróbálom. Igazából szerintem jobb nekem szemüveg nélkül, de azért az ár nem mindegy. Köszi a válaszokat.
2014. máj. 11. 19:40
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]

Itt körbe tudsz nézni, (árak, márkák tekintetében), de rendelni NEM tudsz, mert még sosem hordtál, illetve nem tudod még hogy mekkora görbület, mekkora dioptria, lágy vagy nem, napi, havi, több havi (a több havi nem azt jelenti, hogy több hónapig a szemeden van, nekem pl. naponta kell kivenni-betenni) stb, kell.

Plusz meg kell tanulnod betenni a szemedbe meg kivenni, ami először az optikus segítségével történik.

2014. máj. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Ezt csak te döntheted el, és megfelelő választ csak a vizsgálatot készítő szemész tud adni. Sőt, ha elkezded, akkor is ki kell derüljön, bírja-e a szemed.

Egyébként nem olyan fenenagy belevágás.... Megnéznek, kapsz próbalencsét, és ha nem működik, nem hordasz, kész.

2014. máj. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
én is elég sokáig szemüveges voltam,de aztán beleuntam és váltottam,csak pozitívumokat tudok róla mondani,kényelmes,egyáltalán nem érzed ha benne van a szemedbe és a berakása és kivétele sem nehéz persze kicsit bele kell tanulni de nyugi nem vészes :) az ismerőseim megszokták.persze ha fáradt vagy reggel akkor nehezebb berakni,és ha nem megfelelően ápolod vagy rakod be akkor szúrhat és kellemetlen,lehet nem bírja a szemed de az optikusnál majd ez is kiderül és elmondanak minden fontosat:) a te döntésed,ha így éreznéd jobban magad ne érdekeljen mások véleménye :)
2014. máj. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mások nem szoknak meg?:D Ez aranyos..

Nekem 2 éve van lencsém, előtte 8 évig szemüveges voltam, a 8 évig minden nap kb utáltam a szemüveget, volt h csúfoltak érte, koszolódott, leesett, egy el is tört mert nekem szaladtak, plusz nem éreztem valami esztétikusnak, hiába volt vékony keretes, na meg érzékeny a szemem iszonyatosan és kb már imádkoztam azért h napszemüveget hordhassak nyáron emiatt.

Szóval 2 éve lencsém van, de a lényeg az, hogy 8 év szemüveghordás után, júniusban kaptam lencsét, az első ember akinek feltűnt és nem én mondtam neki, az augusztus végén megjegyezte h valami olyan más rajtam:D Hát mondom haver, 2 hónapja kontaktlencsém van, nem szemüvegem, és azt mondta fel se tűnt neki:D Mások pedig vagy meg se jegyezték h mivan vagy pedig dícsértek h így jobban látszik a szép szemem ;) Úgyhogy ha ennyi tart vissza, hajrá! Ha pedig mégsem válik be a lencse, a szemüveged ott lesz ugyanugy :)

20L

2014. máj. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek!:)
2014. máj. 17. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!