Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 14 évesen szemüveg helyett...

14 évesen szemüveg helyett átválthatok kontaktlencsére?

Figyelt kérdés
Nagyon zavar a szemüveg. Esőben nem látok benne semmit, gyakran (pl. orrfújásnál) bepárásodik, tesin nem hordhatom, ezért szinte semmit nem látok órán, könnyen leesik, nekem nem áll jól, fogszabályzóval még inkább nem fog, zavar, stb., ezért szeretnék kontaktlencsét helyette. Hány éves kortól lehet? Mik az előnyei, ill. hátrányai? Szerintetek érdemes átváltani?:) 14/L

2014. máj. 2. 23:59
 1/8 anonim válasza:
Én is kb 14 voltam mikor kontaktlencsém lett. Később szemüveget csináltattam, de egy idő után már zavart, ezért nagyjából másfél éve megint kontaktlencsét használok. Sokkal jobb a szemüvegnél mivel nem párásodik, illetve az egész látótérre kihat (nem látsz ki belőle mint a szemüvegnél), ha megfelelően van kiválasztva akkor nem okoz gondot, kényelmes, gyakorlatilag észrevehetetlen és hagymaszeletelésnél nem fog a könnyed folyni :DD (tényleg nem! :D) ha havi lencsét használsz és minden este kiveszed akkor reggelente zavaró lehet a vacakolás vele, de meg lehet szokni. De van amiben lehet aludni is. Nekem nem volt vele nagyobb problémám, viszont estére jobban elfárad a szem, és kiszáradhat mivel megvonja az oxigént (minden lencsének más az O2 áteresztő képessége). Szerintem egy próbát megér, csak te tudod eldönteni, hogy neked megfelelő-e. :) 19/F
2014. máj. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Probald ki, azt utaltam hogy a szemuveg korlatozta a latotterem. Egyebkent nincs vele gond, 1 het utan mar 10mp alatt bent van mindketto. 1-2-szer el is aludtam benne, nem volt semmi gond. (lagy lencse)
2014. máj. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy mióta sokat internetezek és állandóan játszom/írogatok a telefonomon, sokat romlott a szemem. 1 éve sem vettük meg a mostani szemüvegemet, de már rosszabbul látok benne, mint mikor megvettük. Szerintem biztosan fog még romlani. Így is megérné átváltani?:)

Köszönöm az eddigi válaszokat!:)

2014. máj. 3. 12:41
 4/8 anonim ***** válasza:
Fel evente megnezeted es ha kell erosebbet veszel!
2014. máj. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! :)
2014. máj. 3. 13:53
 6/8 anonim ***** válasza:

Több tanulmány szerint lassítja (lassíthatja) is a dioptriaromlást a kontaktlencse használata.

Azért szoktak egy bizonyos kort 14-16 év ajánlani kontaktlencséhez, mert a megfelelő használatához kell egy bizonyos érettség. Legfontosabb a szemfertőzések elkerülése: higéniai szabályok betartása, csak száraz és tiszta kézzel szabad a szembe nyúlni, a lencsét óvni szennyeződésektől, nem érheti víz sem, stb, a havi lencsét csak az erre való speciális folyadékban szabad tárolni, nem száradhat ki pl.

A legjobb, ha optikában vásárolod, ahol körültekintően válasszák ki a számodra megfelelőt, betanítják, hogyan tegyed be, hogyan kezeld, ellenőrzik többször, hogy megfelelő-e. A legfontosabb, ha bármi problémád van, ellenőriztesd. Nagyobb látótér, jobb látás, kényelem a legfőbb pozitívum. Érdemes kipróbálni, és 1-2 hónap után úgyis érezni fogod, hogy Neked való-e vagy sem.

2014. máj. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia, nekem 12 evesen lett kontaklencsem!:) Nyugodtan probald ki en nagyon szeretem kenyelmesebb en utalom a szemuveget:/ sok sikert!:D nekem soha nem sikerult kivennem:'Dddxdd
2014. máj. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2014. máj. 7. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!