Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 4 éves gyermekem egyik szeme,...

4 éves gyermekem egyik szeme, mint a sasé, tökéletes, a másikkal azonban súlyosan rövidlátó (5. 0 dioptria), meggyógyítható a beteg szem?

Figyelt kérdés
A doki szerint leragasztásos módszerrel meg kell tanítanunk a lusta szemét látni. VOLT AKINEK SIKERÜLT EZZEL A MÓDSZERREL FELFEJLESZTENI A BETEG SZEMET? Állítólag a gyerekek szeme 6 éves kor alatt még sok mindenre képes, elég rugalmas ahhoz, hogy kinője. Tapasztalatok?

#gyerekszemészet #kinőhető szembetegség kis korban
2014. máj. 12. 08:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt,de nekem nem rövid hanem tompa látással.Nagyon sokáig alkalmazták a szüleim a leragasztásos módszert de egyáltalán nem lett jobb.18/L
2014. máj. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Valóban van olyan, hogy az ember csak az erősebb, jobb szemét használja. Ugyanúgy, ahogy az ügyesebbik kezeddel több dolgot csinálsz, többet is ügyesíted. De az nem lenne jó, ha a másik kezed közben elsorvadna, annyira nem használnád.


Sajnos a szemnél előfordulhat ez is: ha az egyik szem annyival jobb, mint a másik, előfordulhat, hogy a szervezet csak az ügyesebb szemet használja, a másik így nem ügyesedik, meg se tanul vele a gazdája látni. De az sok esetben fontos, hogy két szemmel lássunk, ezért ilyen esetben érdemes valahogy rákényszeríteni az agyat, hogy a gyengébb szemet is használja, az is ügyesedjen.


Hogy mennyi fejlődés várható, azt nem tudom. A leendő férjemnek is takarni kellett az egyik szemét kicsi korában, és nagyon nem látott a gyengével eleinte, nekiment szegény mindennek. De most jól lát mindkettővel. Van szemüvege, a távollátása nem szűnt meg, de nem olyan erős szemüveg és a lényeg, hogy mindkét szemét használja.


Szóval szerintem működni fog, ne aggódjatok, és legyetek kitartóak. Arra is gondoljatok, hogy a rossz szemével a kicsi nem fog látni eleinte, ne legyen veszélyes tárgyak közelében, mert nekimegy és megsérül.

2014. máj. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak 2 éves korától volt szemüvege, 1,5 éven keresztül ragasztottuk is. 9 éves korára rendbe jött úgy a szeme,hogy utána már nem kellett szemüveget hordania. ma 22 éves és semmi baj a látásával. Nem mondom,hogy nektek biztosan ó lesz,de meg kell próbálni!
2014. máj. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bal szem: 2.5 nekem.

Jobb (Oldali :)): 0.25( Csak azért, hogy legyen benne valami. Ugyanúgy látok szemüveggel, mint anélküle, de kell.

2 év alatt 5 dioptriáról ment le 2.5-re, és a pár hete lévő vizsgálaton hibátlanul leolvastam mind a 2 szememmel.

2014. máj. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az anizometrópia nem kezelhető úgy, mint a kancsalság. A lekötés, a szem erőltetése nem használ. Már ha ez valóban rövidlátás, és nem tompalátás, amihez viszonyításként mondták a rövidlátást. Kontaktlencsével korrigálható.

[link]

2014. máj. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocs, a cikk is megerősíti, hogy gyerekeknél javulás várható a takarásos módszerrel. Viszonylag rövid idő múlva már jól fog látni közelre.
2014. máj. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, közben megjártunk 2 doktornőt, 2 eltérő vélemény született ... rövidlátásról beszélünk, mert az egyik szemgolyó túl hosszú, elvileg minden milliméter, amivel hosszabb a szemgolyó, három dioptriával növeli a szem törőerejét.


Az egyik szemorvos felírta a szemüveget 5 dioptria eltéréssel - az egyik szemre nullást, a másikra 5-öst, a másik szemész ezen elhűlt, mert szerinte 3 dioptria a maximum, ami felírható.

A letakarást egyik sem javasolta, illetve az egyik szerint, aki a szemüveget felírta, pár hónap múlva letakarhatjuk, csak tanuljon meg látni a rossz szem. A másik szemész ezt végképp nem értette, mivel lát a rossz szem, de csak közelre.


Itt állunk két ellentétes szakvéleménnyel, a szemtornász szerint a rövidlátás is gyógyítható, egy optikus ismerősünk is látott már gyógyulást e téren ...

Irány egy harmadik doki ...

2014. máj. 22. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!