Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért nem bírja a szemem a...

Miért nem bírja a szemem a kontaktlencsét?

Figyelt kérdés
Sokáig szemüveges voltam aztán váltottam kontaktlencsére.9-10 hónapig semmi probléma nem volt mintha bent se lett volna aztán egy jó pár hétig fájt és mikor már elviselhetetlen lett abbahagytam a hordást.Azóta 8 hónap eltelt és ez idő alatt úgy próbálkoztam h egy két hét szünet és lencse.Minden alkalommal 5 percig birtam a lencsét, nagyon fájt,csípett.Most tavasszal egyszer egy hónapot, és nem rég 2(!) hónapig pihentettem.Ugyanúgy 5 percig bírtam.A 2 hónapos szünet minden napján magától fájt a szemem, sosem enyhült a pirosság és a fájás.Érdekes módon a szemcseppre is úgy reagál a szemem mintha paprikalé lenne.Hordhatok még valaha lencsét? Mi lehet a baj?

2014. máj. 17. 11:55
 1/10 A kérdező kommentje:
Ezenkívül a szemem nagyon érzékeny a fényre is.Mikor kilépek a suliból a napra ( 6-7 óra sötétebb termekben) akkor nagyon elkezd lüktetni egy ideig a szemem és fura érzés ahogy mozgatom, olyasmi mintha kidülledne)
2014. máj. 17. 12:02
 2/10 anonim válasza:

Nekem is volt kontaktlencsém elég hosszú távon viseltem. Én 10 év után váltottam vissza szemüvegre, mivel nekem is hasonló gondjaim voltak vele. Az, hogy nem bírja a szemed, annak több oka is lehet.

1. A lejárati időn túl is használod

2. Nyáron a nagy melegben több kosz rakódik rá (szemorvos mondta)

3. Nem úgy használod, ahogy kell. Gondolok arra, hogy minden este mikor már kivetted akkor meg kell mosni a kontaktlencse folyadékkal. Vagy esetleg más fajta kontaktlencse jó neked.


Hozzá teszem nekem havi lencsém volt, és minden nap ki kellett vennem.

2014. máj. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ilyen szintű érzékenységgel eszedbe se jusson a lencsehordás. Van akinek nem, vagy csak egy bizonyos ideig bírja a szeme. Sajnos ez van. Érdemes lehet egyrészt kipróbálni új lencsével, másrészt a szemcseppes dolog miatt is megnézetni a szemedet szemésszel, hátha van valami konkrét oka, de ha nincs, akkor elbúcsúzhatsz a lencsétől...
2014. máj. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Próbáltál másfajta lencsét másfajta folyadékkal? Vizsgálatra elmentél már? Orvost kéne kérdezni ezekről...
2014. máj. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
ki-be járkálok az optikába:)
2014. máj. 18. 01:26
 6/10 anonim ***** válasza:
Orvosi rendelésre menjél szerintem, az optikákban gyakran csak okj tanfolyamon képzett optikusok vannak.
2014. máj. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az is lehet rontó tényező, ha nem alszol eleget - ahogy az órádra nézek...
2014. máj. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

szemészeten voltál, hogy a fertőzést kezeltesd? (piros+fáj = fertőzés)

milyen márkájú lencsékről beszélünk? hogyan tisztítottad a lencséket?

2014. máj. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen próbáltam másfjata lencsét.ugyanúgy fájt és 6x nehezebb volt berakni.Valamiért olyan érzésem van mintha nem tudná konkrétan a szemész hogy mi a szar van a szememmel.Csak ilyen általánosságokat mondd mintha kristálygömbböl jósolna h ,,nem bíja a szemed, érzékeny ki kell pihenni".Semmi konkrét h ilyen-olyan fertőzésre gondol.csak ebből állapította meg a javulást h belevilágított a szemembe és ,,szép".de közbe én is valami fertőzésre vagy gyulladásra tippelnék.
2014. máj. 19. 21:52
 10/10 A kérdező kommentje:
előzöm kommentembe javítanék: mond*. Egy másik kérdésre válaszolva: Bausch and Lomb. Tisztítás eddig abból állt hogy alapból ha nem hordtam akkor lencsefolyadékba volt és mielött hordás után beleraktam mindig a megmosott kezemben átmostam lencsefolyadékkal a lencséket.A lencsefolyadékot természetesen minden nap cseréltem és annak a tartóját is öblítettem..
2014. máj. 19. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!