Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsét viselők! EZ...

Kontaktlencsét viselők! EZ normális?

Figyelt kérdés
Most kaptam meg a próbalencsém. Azt mondta az orvosom, hogy miután felrakom, negyed óra-fél óra elteltével megszokja a szemem. Nekem valahogy ez a része nem működik. Kicsit kényelmetlennek érzem. Nem fáj, nem ég, nem szúr, egyszerűen csak érzem hogy ott van, amikor pislogok, sokszor homályosodik a kép. A lencsével lehet baj?
2014. jún. 1. 13:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Eleinte teljesen normális, nyugi. Néha még sok évvel később is érzi az ember, főleg nap vége felé. De tórikus lencsénél én is mindig érzem, nem is bírom hordani, hiába azt kéne.

Ha néhány nap után is nagyon zavar, akkor már aggasztóbb, az utalhat illesztési hibára, célszerű másféle lencsét is kipróbálni, mert van különbség. :)

2014. jún. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csukd be a szemed és a mutató ujjaddal kezd el óvatosan dörzsölni
2014. jún. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is tórikus :) picivel nagyobb is mint a szemem, egyáltalán nem értek hozzá, nem tudom hogy ez baj-e, de köszönöm szépen, megnyugtattál :)
2014. jún. 1. 14:00
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnos a tórikus ilyen, nem csak nálam fordult elő a szemész szerint se(első válaszadó vagyok). A jó hír, hogy ha nem túl erős a cilinder, akkor egy kicsit erősebb szférikus lencsével is lehet korrigálni szinte tökéletesre, érdemes ilyet is nézni, ha a próbaidő végére sem tudod megszokni.

Nagy szem alatt mit értesz? Görbület vagy dioptria? :)

2014. jún. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is tórikus lencsém van de egyáltalán nem érzem..milyen tipusút használsz?
2014. jún. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!