Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Alkalomszerűen használok napi...

Alkalomszerűen használok napi kontaktlencsét. A problémám az, hogy sokszor szúró, karcoló érzést érzek, legalább negyed óra mire hozzászokom. Normális ez?

Figyelt kérdés
Hamarosan szeretnék rendelni, arra gondoltam talán a benne lévő vízmennyiség befolyásolja mindezt. Találtam 52%-os, és 75% víztartalmú lencséket is. Melyiket érné meg?
2011. jan. 12. 07:38
 1/5 anonim ***** válasza:
én ilyenkor kivettem és betettem újra. régebben én is használtam, de már nem. olyan száraz a szemem, kényelmetlen. lehet, h a víztartalom a megoldás?
2011. jan. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Én 5 éve vagyok lencsés és bizony az elején nehezemre esett megszokni h van vmi a szememben. Fontos h tiszta kézzel tegyük be, de ne törölközőben töröljük meg, mivel arról is ráragadnak a szöszdarabok amitől szintén szúró érzés alakulhat ki. Az orvosom műkönny használatát javasolta...de nekem nem vált be.Próbálkozz meg az új típusú, Johnson&Johnson TruEye szilikon-hidrogél napi lencsével. Ez most összetevőit tekintve is az egyik legfejlettebb termék, szilikon-hidrogél alapanyaga révén kifejezetten jó kompatibilitást mutat az emberi szervezettel, viselése a legegészségesebb lehet számodra is.

Ha pedig lencsét váltasz, javasolt, hogy mindenképpen előtte vegyél részt egy szemész orvos, vagy kontaktológus szakvizsgálatán, ahol illesztik az új lencsét.

2011. jan. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi az infót!

Én is ezt a kontaktlencsét néztem ki amit írtál, igaz drága, de nem használom olyan sűrűn.

A behelyezés szabályaival tisztában vagyok,természetesen nem törülközőt használok. Régebben használtam "normál" kontaktlencsét, azzal nem emlékszem hogy ennyi bajom lett volna.

Szemésznél tavaly jártam, akkor vettem az egy napos lencséimet. Így legalább tudom a pontos adatokat hogy milyet vegyek, mert amit a város legolcsóbb optikájában 9ezerért vettem ugyanazt a kontaktlencse webáruházban 5 ezerért meg tudom venni.

Nagyon szeretem,nyáron a strandra is használtam, persze nem buktam a víz alá :)

Köszi mégegyszer!

2011. jan. 12. 11:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem 1 éve van lencsém és az elején végig éreztem, hogy valami "idegen test" van a szememben. Teljesen olyan érzésem volt, "mintha belerepült volna valami." Mostanában már csak akkor szúr nagyon, ha berakom. Figyelj arra, hogy hogy kényelmes leengedni a szemhéjad, például ne engedd le egyszerre mindkettőt, mert nálam például ilyenkor nagyon szúr. Vagy próbálj olyat, hogy felhúzod a bőrt a szemeden és próbálsz úgy pislantani, miután betetted és csak úgy engedd el, nekem így nem igazán szokott szúrni.

Vagy másik megoldás, hogy szemcseppel cseppents egyet a kontaktlencse közepébe és úgy tedd be.

Lehet, hogy nem igazán bírja a szemed azt a fajta a lencsét, amid van, ezért lehet más fajtát kellene venned és az kényelmesebb lenne. Próbálkozz vele!


20/F

2011. jan. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen igen, már ki is néztem egy nagyon jónak tűnőt. A bökkenő hogy az átmérője nem 14,2, hanem 14, és nincs is abból a fajtából más :(

Nagy a választék, de mivel nem fogom rendszeresen használni megpróbálom a legjobbat megtalálni.

2011. jan. 13. 07:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!