Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyire lehet az probléma,...

Mennyire lehet az probléma, ha egy időben használnék 2 különböző dioptriájú szemüveget?

Figyelt kérdés

A régi szemüvegem kerete kicsit elhasználódott, ezért csináltattam újat, ami egy negyeddel erősebb lett (eddig -2.25, most -2.50).

Nem viselné meg a szemem a különbség, ha itthon hordanám a régit, iskolába pedig a kicsit erősebbet? 17/l


2014. jún. 1. 15:29
 1/1 anonim ***** válasza:

És ennek mégis mi a franc értelme lenne...? Nem fog jobban kopni, ha egész nap hordod.

Ne váltogasd a dioptriákat. Amikor megkapsz egy új szemüveget, napokig tart, mire hozzászoksz, szerinted napi váltogatásban jobb lenne? Nem. Szerintem borítékolható lenne a fejfájás, meg hogy két hónapon belül mehetnél a szemészetre új lencséért.

Még ugyanolyan dioptriával sem biztos hogy működne. Nekem van 3 egyforma lencséjű szemüvegem, mégsem jó érzés cserélgetni, mert kicsit más minden szemüveg és bizony még ahhoz is hozzá kell szokni. Persze van, akit ez nem zavar, és naponta cserélgeti, de a dioptria azért egyezni szokott.

2014. jún. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!