Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szép estét! Tapasztaltatok...

I.B.T. kérdése:

Szép estét! Tapasztaltatok már ilyet?

Figyelt kérdés

Mostanság elég sokat gépezek vagy is inkább korán kezdek ( szinte egyből mikor felkelek bekapcsolom)

Azt vettem észre egy idő után, hogy nem tudok vagy nem "érzem", hogy rátudnék fókuszálni egy pontra. Mikor megpróbálom olyan mintha egy csöppet kezdenék bandzsúlni. Ilyen létezik vagy csak beképzelem magamnak a sok gép előtt üléstől?

Napi 5-7 óra.


A válaszokat köszönöm!



2014. jún. 3. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Romlik a szemed a sok netezéstől, de legalábbis tuti fárad. Meg lehet astigmiád van.
2014. jún. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A szemnek megterhelés (valóban izommunka) közel lévő felületre (pl. monitorra) fókuszálni. Ilyenkor ugyanis a szemlencse körüli izmok összehúzódása engedi, hogy a szemlencse rugalmasságánál fogva nagyobb görbületet vegyen fel, így közelre tudj fókuszálni. Mivel izommunkáról van szó, a szem is el tud fáradni. Ha lehet, vissza kellene fogni a gépezést.
2014. jún. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
az astigmát lehet gyógyítani? Mindenképpen vissza fogom!
2014. jún. 3. 19:13
 4/6 A kérdező kommentje:
astigmia*
2014. jún. 3. 19:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Az astigmia azt jelenti, hogy a szemlencse törőképessége a vízszintes és a függőleges tengelyekben eltér. Gyógyítani max. lézeres szemműtéttel lehet (ha alkalmas rá az illető), korrigálni pedig cilinderes lencsével. Ennyiből nem lehet megmondani, hogy van-e ilyened, vagy nincs. Ha egy gépezés nélkül eltelt napon nincs panaszod, akkor vsz. csak fárad a szemed a monitor bámulásától.
2014. jún. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Közben kicsit utána olvastam. Most cilinderes szemüvegem van. Felmerült bennem egy másik kérdés is (válaszoltak rá csak rosszul kérdeztem de megkérdezném újra :D)

Van egy problémám a szemüvegemmel: (az orvosok azt mondták, hogy a cilinderek miatt, félreértés ne essék hiszek nekik csak ki szeretném kérni a ti véleményeteket is)

adatai a szememnek/szemüvegemnek: V:0.7-0.25 Dsph -0.75Dcyl 160 fok =1,0

másik: 0.20 + 1.5 Dsph -3.0 Dcyl 10 fok=0.8


Szemmel kapcsolatban csak a problémákat írom: fiziológiás astigma, corneaérzékenység, meg ez (nem tudom mi) : Dg: Myopia min. gr. c. astig. odx., astigma mixtra os.


A konkrét probléma az az, hogy a jobb szemlencsém közepén van egy "választóvonal" ami alatt valamivel halványabban látom a dolgokat (olyan mintha zsíros lenne de nem az). Ez ellen lehet tenni?

Most voltam kb 1-2 hónapja az orvosnál (de én hülye ezt nem kérdeztem meg), tehát megvizsgáltak szóval nem hiszem, hogy rossz a szememre a szemüveg. Sokszor van, hogy felveszem és még rosszabbul látok benne illetve mintha elfáradna a szemem egy fél óra használat után. Az előzőek akkor biztos a gépezés miatt van.


Köszönöm! Kicsit ráparáztam.

2014. jún. 3. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!