Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Romolhat a szemem laptoptól?...

Romolhat a szemem laptoptól? Voltam szemészeten 1 év alatt -0,75-ről -2. -re romlott. Sokat gépezek, munkámhoz is használnom kell. Mi segíthet?

Figyelt kérdés

2014. jún. 9. 22:35
 1/5 anonim ***** válasza:
jobb monitor/monitorszűrő, megfelelő szemüveg
2014. jún. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szoktak vele ijesztgetni, lehet, hogy valakinél gyorsítja a romlást. Én szinte az összes ébren töltött órámat a gép előtt töltöm, de már 4 éve ugyanolyan erős szemüveg kell. A szemészeten nem mondtak semmit?
2014. jún. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Annyit hogy minden rendben csak erősebb szemüveg kell. Mostanában sokat fáj a fejem is, de állitólag ettől nem fájhat.
2014. jún. 9. 22:48
 4/5 anonim ***** válasza:

A laptop nem katódsugárcsöves, tehát elvileg nem rontja a szemet.

Viszont tudtommal a tartós kialvatlanság okozhat ilyen látásromlást kamaszkorban. Kamaszkoromban a tartós kialvatlanság miatt lettem én is rövidlátó, kistestvér sírásától és az iskola miatt hónapokig nem aludtam rendesen. Az éjszakákba nyúló internetezés is valójában tartós kialvatlanság, ha nappal nem alussza ki magát az ember.

2014. jún. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor lehet ez okozza nálam is :(
2014. jún. 14. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!