Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szürkületben iszonyatosan...

Szürkületben iszonyatosan homályosan látok mindent, kb 3 méteres távolságon kívül. Mi okozhatja ezt a problémát? 21/N

Figyelt kérdés

2014. jún. 16. 22:10
 1/5 anonim ***** válasza:

"Esti rövidlátás: Éjszakai vagy szürkületi rövidlátásnak is nevezik, mivel a beteg akkor is gyengén lát rosszabb fényviszonyok között, ha egyébként napfényben tökéletesen lát. A fókuszpont helye (és vele a látásélesség) a fényviszonyoktól függően változik. Az esti rövidlátást valószínűleg egy elváltozás okozza, ami akkor jelentkezik, ha a pupillák kitágulnak, hogy több fényt nyelhessenek el. Sokszor írnak fel a kelleténél erősebb lencséket azoknak a rövidlátóknak, akik éjszaka is vezetnek. A fiatalokat ez a betegség inkább érinti, mint az időseket."


[link]

2014. jún. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
"A" vitamin hiánya is okozhatja a szürkületi vakságot.
2014. jún. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2014. jún. 16. 22:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Farkasvakságnak is hívják. MINDENKÉPPEN menj el szemészhez, mert a szimpla A vitamin hiánytól kezdve sajnos súlyos betegségek vagy veleszületett elváltozások is okozhatják. Ezekről jó tudni, kezelni őket, ha vannak. Ha nem találnak semmi okot, akkor fel fognak neked írni megfelelő vitamint.
2014. jún. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Kiderült, hogy csak azt hittem, hogy nappal jól látok :D szemüveges lettem és rájöttem hogy mennyivel szebb a világ mint hittem :D szerencsére így nem farkasvakság volt. :)
2014. júl. 14. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!