Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit jelentenek ezek az értékek?

Mit jelentenek ezek az értékek?

Figyelt kérdés

Voltam ma szemészeten, a kezelőlapomon ez áll:


Visus:

0.9 -0.5D=1.0 Pd=61mm

0.95-0.25D=1.0


ARK:

-1.25

-0.75-0.25



Rövidlátó vagyok, a jobb szememmel nem látok élesen távolra. Bekarikázták a kezelőlapomon a -0.5D-t és a -0.25D-t.

Mit jelentenek ezek az értékek? Sajnos ott nem mondtak semmit.


2014. júl. 14. 21:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonlót írtak, és rákérdeztem az optikusnál:

Ezek a számok azt jelentik, hogy cilinderes szemúveget kell csináltatni, aminek a görbületét, a dioptriáját, és a szemeid egymástól való távolságát adták meg.

2014. júl. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De akkor mennyire rossz a szemem? Nem értek semmit ebből! :( Távolra a jobb szememmel totál homályosan látok.
2014. júl. 14. 22:11
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezek szerint a jobb szemeddel a két legkisebb számot, a ballal csak a legkisebbet nem tudtad leolvasni a tábláról.A jobb szemeddel fél, a ballal negyed dioptriás korrekcióval tökéletes volt a látásod (=1.0)

Az ARK egy műszer, ami a szemlencse görbületének eltérését méri.

2014. júl. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a válaszod, bár gyanús nekem hogy valami nem stimmel, mert felvettem anya 0.5ös szemüvegét, és a jobb szememmel ugyanúgy homályosan látok! Valamivel jobb, de nem az igazi. Ez hogy lehet? Rosszul mérték be?

2014. júl. 15. 16:25
 5/9 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék, hogy a leolvasásnál tényleg így volt, hogy a jobbal az utolsó két számot nem láttam. Viszont, amiket felette letudtam olvasni, azok is homályosak voltak! Igazából nemcsak a látás pontosságával van a baj, hanem hogy minden tök homály a jobb szememmel. A táblaleolvasáson kívül volt még műszeres vizsgálatom is, és az orvos világított a szemembe. Félek hogyha elmegyek szemüveget csináltatni, akkor rosszat fognak adni ezek az értékek alapján.
2014. júl. 15. 16:30
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát igen, ha valaki le tud olvasni egy számot, akkor azt úgy veszik, hogy azt látja, hogy homályosan, az nem számít. Mondtad, hogy homályosan látsz? Talán nem volt elég ideje az orvosnak, hogy erősebb lencséket is kipróbáljon.

Én a helyedben elmennék egy optometrikushoz. Ezek optikai szaküzletekben dolgoznak, általában ingyen, csak időpontot kell kérni. Én ott szoktam íratni szemüveget. Legutóbb is 45 percet foglalkozott velem. Még az utcára is kimentünk a felpróbált lencsékkel, hogy járás közben nem szédülök-e.

2014. júl. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utánakérdeztem, nálunk sajnos egyik sem ingyen dolgozik! 5000 ft a vizsgálat... van egy hely ahol ingyenes, abban az esetben hogyha ott is csináltatom a teljes szemüveget, rögtön a kezelés után :/
2014. júl. 16. 11:49
 8/9 anonim ***** válasza:
Na de úgyis akarsz csináltatni egy szemüveget, nem?
2014. júl. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Dede, csak nem biztos hogy ott ahol ingyenes a szemvizsgálat.
2014. júl. 16. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!