Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit jelentenek ezek az értékek...

Mit jelentenek ezek az értékek? Vesebeteg vagyok és kardiológián voltam, az orvos azt mondta jó a szívem, de azért engem mégis aggaszt?

Figyelt kérdés
Kissé tágabb bal szívfél, norm. tág jobb szívfél. Jó globális bal kamrafunkció. Szegmentális falmozgászavar nem látható. Koncentrikus bal kamra hypertrophyia. MI: I. TRI: I.

2014. jan. 24. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Nemtom, milyen vesebeteg vagy, ha attól renalis hipertoniád van, attól lehet koncentrikus bal kamra hypertrófiád.

Lehet magas a vérnyomásod, de ha kezelt és kontrollált beteg vagy, gondolom úgyis kapsz ACE gátlót.

Alapból a koncentrikus hipertrófia fokozott nyomásterheléstől van.

2014. jan. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mar egy 5-6 éve nem magas a vérnyomásom, maximum 115/70, de volt egy időszak, amikor 180-200 is volt!
2014. jan. 25. 02:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha kb. 5-6 évvel előtti kardiológia leleted is hasonló, akkor arra mondanám, hogy akkor alakult ki.

Vagy azért voltál épp most a kardiológián, mert gyaníthatóan szív eredetű panaszaid voltak? Vagy csak kontroll? Hány éves vagy, mióta van és milyen vesebetegséged?

2014. jan. 25. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
26 vagyok. Autoimmun eredetű betegségem van, 10 éve dializálnak. Visszanéztem és 3,5 évvel ezelőttről talaltam leletet és ott is koncentrikus bal kamra hypertophya. Azért menten el, mert nem hittem el, hogy pszichés alapon extrákat verhet az ember szíve és arra gyanakodtam valmi komoly bajom van, de ezek szerint nincs. :)
2014. jan. 25. 14:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Nah, akkor nem új és valóban nem komoly ez a hipertrófia, ne aggódj. Ha meg a kardiológu is azt mondta, nincs gáz a szíved ingerületvezetésével, én is megnyugtatlak, fiataloknak, huszonéveseknek teljesen normális egy-egy kamrai extra, ezt a kórélettan prof mondta, hogy ha leülsz és érzed, hogy most volt egy ritmuszavarod, kellemetlen, ijesztő lehet, de teljesen általános és semennyire sem patológiás. Nekem is van, míg nem tanultam róla, én is kicsit be voltam kaksizva, hogy egyszercsak majd holtan fordulok le a székről, de ilyesmire nem kell számítani. :D
2014. jan. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaidat! :) Amúgy orvostanhallgató vagy?
2014. jan. 25. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!