Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ti hol veszitek a kontaktlencsét?

Ti hol veszitek a kontaktlencsét?

Figyelt kérdés

A múlt hónapban határoztam el hogy én bizony nem hordom tovább a szemüvegem.Bementem az ofotértbe és kaptam is tőlük egy egy hónapos próbalencsét, melynek időtartalma hamarosan lejár.Nézegettem náluk az árakat és bizony a neten feleannyiért majdnem jobb minőségű lencsét adnak.A pénzt sajnos én sem a fák lombjáról szedem,szóval nem sok van.

Még egy kérdés:Mi a különbség a három típus között,honnan tudom nekem melyik van?

Szférikus ("normál") lencse

Tórikus kontaktlencse

Multifokális kontaktlencse


2014. júl. 22. 07:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Én Ofotértes vagyok. Leginkább azért, mert a kontaktlencse szerintem egy olyan dolog, amit nem lehet neten venni. Ofotértben (meg gondolom más optikában is) évente megvizsgálják a szemed, ami ingyenes, ha akkor és ott veszel lencsét. Plusz vannak akciók, tavasszal mindig van napszemüveg+lencse akció, amikor a egészet 10000 ft körüli összegért veheted meg (tehát 6 hónapra elég kontaktlencse adagot).
2014. júl. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Egy probléma van hogy most nyár van és nincs akció,és nem tavasz, a lencse pedig most kellene :) tudod mikor 24 000 Ft-re jön ki a lencse fél évre mellette még rám sóznak havi 3000-ért folyadékot(90ml) az szerintem nem fasza.Egy évente azt az 5000Ft-t pedig a szemvizsgálatért csak csak kibírom.

Neten 3000-ért már 300ml-s folyadékot adnak és 24000 helyett 14000 körülire jön ki a lencse fél évre.

Ha megnézem valahol az "ingyenes szemvizsgálat" nem valami ingyenes.:)

Köszi a válaszod és várom a többiekét is :)

2014. júl. 22. 08:39
 3/12 anonim ***** válasza:

lencsek.hu

Feleannyiért veszem a lencsét, mint az Ofotértnál van, folyadékot meg 60%-ért kb.

Vizsgálat 2500 Ft.

De most már 25 éve ugyanazt a lencsecsaládot hordom, szép a szemem, nem kell váltani lencsét, nem kell kontrollra menni gyakran, szóval így vagyunk.:)

2014. júl. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ezekre is válaszol valaki,mert ezt nem tartalmazza a szemvizsgálati lap és rosszat nem szeretnék venni.Mi a különbség?

Szférikus ("normál") lencse

Tórikus kontaktlencse

Multifokális kontaktlencse

2014. júl. 22. 08:43
 5/12 anonim ***** válasza:
Én nemtom. De az üzletben megmondják, és a vizsgálatkor is, gondolom.
2014. júl. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A multifokális lencse annyi, hogy ha valakinek egyszerre van szüksége olvasó és "rendes" szemüvegre, akkor ezt gyakorlatilag egyesítik a lencsében, így amikor távolra nézel akkor is élesen látsz, plusz olvasni is tudsz vele anélkül, hogy kivennéd. Ha rákeresel a multifokális szemüvegre, akkor olvashatsz róla, ugyanazok.
2014. júl. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
ha kaptál egy vizsgálati lapot, akkor azon rajta van, hogy milyen értékeket határozott meg a korrekcióra a szemorvos(optometrista). Ha nem kaptál, az azért van mert ezek nélkül az adatok nélkül nem tudsz máshol rendelni. Ez is többek között az "ingyenesség" csapdája. Valóban ugyanazok a lencsék az interneten kb. felébe kerülnek mint más az utcán megjelenő boltokban. Üdv: Dr.Dio.hu
2014. júl. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A tórikus lencse annak kell, aki nemcsak rövidlátó vagy távollátó, de még astigmiás is.

A multifokális annak kell, aki eredetileg rövidlátó, de az öregszeműség miatt közelre más dioptriaszámúlencsére van szüksége.

2014. júl. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kaptam papírt,minden rajta van csak ez a 3 dolog nem volt:)

Elméletileg ma jön a lencse, már nagyon várom :P

2014. júl. 25. 13:30
 10/12 anonim válasza:
A neten tényleg olcsóbb! Én azt csináltam, hogy optikában megvizsgáltattam a szemem, kaptam próba lencsét, az jó lett, így olyat rendeltem a neten utána, amikor az ott vett lencsém elfogyott. Így gond nem lehet vele ugye! Lencsét igen is lehet a neten rendelni, ha tudod, hogy neked melyik a jó, nem kell mindig az optikában vásárolni, mert ott tényleg nagyon drága. Én a műkönnyet és a tisztító folyadékot is a neten rendeltem, pont amilyen az optikában ajánlottam, nem keveset spóroltam. Az első használat előtt és vizsgálat nélkül mondják hogy ne rendelj, mert nem tudod hogy mi jó a szemednek... ha már tudod, akkor nyugodtan rendeld meg!!!
2014. júl. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!