Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen taktikával, hogyan...

Milyen taktikával, hogyan veszitek ki a kontaktlencsét?

Figyelt kérdés
kezdő vagyok, berakom viszonylag hamar, pár perc alatt, de a kivételnél minden este küzdök vagy 20 percet, tiszta eres lett a szemem. Azt mondták, hogy csippentsem össze, csúsztassam el, de meg se mozdul a lencse...
2011. jún. 15. 12:43
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Vécépumpával a legegyszerűbb.

De előtte most le alaposan a pumpát, különben szép barna szemed lesz...

2011. jún. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyisd ki jó nagyra a szemedet, ne pislogj, és egyszerűen húzd le a kontaktlencsét a szemedről.

És jól töröld meg előtte a kezedet, mert száraz kézzel könnyebb.

Nem kell összecsippenteni, csak húz le a szemedről, akkor ki tudod majd venni.

2011. jún. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
21%
Azt nem értem, hogy sokan miért szívatják magukat kontaktlencsékkel, sokkal egyszerűbb, gyorsabb egy szemüveget levenni/feltenni, ráadásul valószínűleg olcsóbb is.
2011. jún. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Utolsó AZÉRT, mert van akinek ez a kényelmesebb. Én 10 évnyi szemüveg után, örömmel kezdtem használni a lencsét, és egy percig nem bántam meg. A mínuszos szemüvegemben icipici volt már a szemem és nagyon nem szerettem, ebben pedig jól érzem magam :)

A kérdezőnek: én 2 technikát ismerek, az egyiket már leírták, ez az, hogy simán lehúzod a szemgolyódon. Nekem ez nem megy, az elején még így szenvedtem vele, de nem jött be. Nyilván aki így szokja meg, annak gyerekjáték. Én már tükör nélkül bárhol ki tudom venni. Én simán ujjbeggyel összecsippentem. Eleinte nem mertem, de teljesen természetessé válik majd számodra is. Csak egy picit kell összecsippenteni, és máris jut alá annyi levegő, hogy lejön gyorsan.

2011. jún. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Utolsó vagyok! Nekem mikor meglett, kb 2 hétig voltam úgy mint te. Berakás ment, de ki nem akart jönni az istennek se. Nekem is egy 20 perces menet volt mindig :) Csak azt kell megszoknod, hogy a szemedhez érsz, mert alapvetően ez a fura.
2011. jún. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyelőre még az a rossz, hogy elkezdek könnyezni, ettől pislogni, és visszacsúszik a helyére. De még így is megéri, nagyon jó lencsével az élet! :D Főleg, hogy most eldobható, még csak szarakodni sem kell a tisztítással...
2011. jún. 15. 22:05
 7/8 anonim válasza:
Érdekes én pont fordítva voltam... megértem betenni, de kivenni elsőre sikerült. Én mereven nézek egy pontot, felül a mutató ujjammal fogom a szempillám, hogy ne pislogjak a középsővel pedig kicsit lenyomom a szemem alatt és simán lecsúsztatom a lencsét.
2011. jún. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én bal kézzel felhúzom a felső szemhéjam, és jobb kézzel összecsippentem a lencsét és kint is van. Eleinte nem mertem normálisan összecsípni azért tartott sokáig... de már nincs ilyen gond. Te is megszokod majd.
2011. jún. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!