Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Létezik ilyen szemüveg? Segít?

Létezik ilyen szemüveg? Segít?

Figyelt kérdés

Nincs baj a látásommal. De szeretnék egy olyan szemüveget ami kiszűri a rossz sugarakat amikor gépezek,tvzek,telefonozok,hogy jó szemem legyen sokáig. Létezik ilyen?

16L



2014. júl. 30. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy szemüvegben nem tudom van e, de pl ott az uv szűrős napszemüveg, monitorra lehet kapni ilyen védő cuccot, tv meg hát messziről kell nézni... ennyi

amúgy ha eddig nem romlott a szemed, akkor nem kell félned. Inkább szedj szemvédő vitamint, A vitamint, feketeáfonyát, amik segítik a szem működését.

2014. júl. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem van dioptria nélküli monitor szűrős szemüvegem. Lehet ilyen kérni, igen. Vision Expresszben minden szó nélkül megcsinálták, mikor mondtam, hogy mi kéne, csak hát nem olcsó mulatság egy szemüveg. De megéri, én szeretem.


Ez a TV-hez is jó, hiszen az is egy "monitor".

2014. júl. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az egy elég merész kijelentés, hogy a TV egy monitor, mindkettő totál más technológiát tartalmazhat, pont ezért elég kamu lehet az a szemüveg.
2014. júl. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezt én mondtam, nem az optikus.


Nem értek a tv-khez meg a monitorokhoz, de nem ez a lényeg. Az a lényeg, hogy a szemüveget használva kevésbé fárad a szemem.


Amúgy ez egy sima szemüveg, olyan mint az összes többi. Csak a lencse nem dioptriás, de ugyan úgy be van vonva monitorszűrő és tükröződésgátló réteggel, mint a dioptriás lencsék. Ennyi. Tök átlagos szemüvegnek is néz ki. Ha belenézel akkor azt látod, hogy kicsit sötétebb a kép, mert kiszűri a zavaró kékes fényt, ami izgatja a szemet. Olyan gyengusz napszemcsó feeling, de jó érzés.


Nem értem mi lehet ebben a kamu. Akkor maga a monitorszűrő réteg a kamu, nem a szemüveg.


De senki sem sózta rám, hanem én mentem be és mondtam azt, hogy sokat vagyok gép előtt, és kéne valami. Mire mondták, hogy tudnak ilyet csinálni dioptria nélkül.


Gondolom a TV elé sem lehet rossz.

2014. aug. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!