Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 16 leszek októberben 2 éve...

16 leszek októberben 2 éve hordok már szemüveget. Apa és anya úgy gondolják hogy már lehet kontaktlencsém meg már persze én is szeretnék. Mi fog rám várni? Érdemes váltanom? Mennyibe fog ez kerülni körülbelül?

Figyelt kérdés
A bal szemem -2 a jobb szemem -2,5 dioptriás

2014. aug. 8. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:

A kontaktlencse nagyobb felelősséget von maga után.Vigyázni kell a fertőzésekre,sterilnek kell lenni.

Havonta kell cserélni általában a lencsét.

Kb 3-10ezer forint közötti,attól függ hol veszed, meg a márka.A drágábbak meg többet is tartalmaznak,nem csak egy párt.

2014. aug. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az elején kicsit macerásnak fog majd tűnni, de hamar megtanulod hogy kell berakni-kivenni, tisztítani és mikre figyelj, és akkor már rutin dolog lesz. Ugye reggelente beteszed, fontos, hogy mindig tiszta kézzel nyúlj a szemedbe! Kicsit leöblíted ápolófolyadékkal a lencsét és beteszed. Napközben lehet, hogy kicsit száraznak érzed majd néha a szemed, illetve főleg nap végén van erre több esély, akkor cseppenthetsz szemcseppet a szemedbe. Este megint tiszta kézzel kiveszed, ápolófolyadékkal átöblítgeted és beteszed a tartójába. Éjjelre mindig ki kell venni, legalább 6-8 órát érdemes állni hagyni a tartóban. Majd úgy is elmondják ezeket, ha megkapod a lencsét, illetve előtte kapsz próbalencsét is valószínűleg.
2014. aug. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

Amúgy mivel már 2 éve vagyok szemüveges, látszik rajtam. Nem is tudom hogy is mondjam, úgy mond be van esve a szemem ez olyan furi, legalábbis nekem. Ez fog múlni?

2014. aug. 8. 21:06
 4/5 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Tudom mire gondolsz, én is sokszor így érzem. Ha megkapod a kontaktlencsét, akkor még inkább így fogod érezni, de ez szerintem csak ilyen optikai csalódás.
2014. aug. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ha allandoan kell viselned a szemuveget en a helyedben nem valtanek legfeljebb ugy hogy ha mondjuk buliba messz stb. akkor viselnel lencset. rengeteg fertozes tortenik ha nem jol kezeled, es van akinek a szeme nem birja hosszu tavon. Plusz ha fested a szemedet akkor meg nagyobb eselyed van a fertozesekre.
2015. dec. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!