Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kaptam új keretet, de 1-2...

Kaptam új keretet, de 1-2 percig bírom legfeljebb, húzza a szemem. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Kaptam új keretet. Üveg az szinte ugyanolyan benne. Mégis, amikor felveszem, akkor alig bírom pár percig. Oké, hogy egy idő után megszokná a szemem, de akkor arról, hogy különböző alkalmakra másik keretet veszek fel, az szóba sem jöhet...

Az előző keretnél is hasonló volt a helyzet, de akkor csak ez az egy volt ilyen dioptriával, így kénytelen voltam pár napig fejfájással húzni.

Viszont most van egy sportos szemüvegem, ami kényelmes, és edzéshez meg bármihez is használhatom, és van egy elegáns, amit így semmire.


Kérdések:

Az optikus tolt el valamit az új szemüvegen, vagy esetleg a régin, és amiatt lenne furcsa az új?

Vagy mondjak le arról, hogy 5,5 dioptriánál 2 keretet cserélgetni lehet?

Egyéb észrevétel, tanács, tapasztalat?



2014. aug. 15. 12:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem túl erős.
2014. aug. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De ugyanolyan, mint az előző. Ráadásul épp, hogy erősebb kéne, mert így se valami jó a látásom.
2014. aug. 15. 12:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet,hogy rosszat kaptál?
2014. aug. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ezt gyanítom én is, de az optikus szerint nem...
2014. aug. 15. 23:18
 5/5 anonim ***** válasza:
fókusztávolsága jó?
2014. aug. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!