Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Vajon van itt szemész aki meg...

Vajon van itt szemész aki meg tudná válaszolni a kérdésem? a kérdés, vagyis probléma lent.

Figyelt kérdés

szemüveges vagyok a dioptriám jobb és bal szemre a következők J: sph +5,00 cyl +1,00 teng. 75° pd távoli 68

B: sph +4,50 cyl +1,00 trng. 120°

2 hete voltam szemésznél és kontaktlencsére váltottam megmérte a szemem kicsit másabb eredmény jött ki mint a szemüvegemmel és megrendelte a lencsét a lencse kényelmes szinte nem is érzem h bent van hamar ment a berakás meg a kivétel is de van egy kis gond a betűk nem élesek csak ha tornáztatom a szememet. Ezt jeleztem az első nap után megolvastattak és kaptam a szemüvegbe 2 lencsét azzal tökéletes volt. 1 hetet vártam az új próbalencsére ma jött meg és beraktam és szomorúan tapasztaltam h rosszabb mint a már 1 hete használatban lévő lencsével, mert azt mondta a doktornő h használjam nyugodtan h szokja a szemem a lencsét.

a régebbi lencse adatait sajna nem tudom, de az újnak le tudom írni:

J: 8,7 14,5

+7,00 -1,25*170

B: 8,7 14,5

+6,50 -1,25*030

ezekkel az értékű lencsékkel sokkal de sokkal homályosabban látok mint amit elsőnek kaptam mi lehet a gond?

Holnap elmondom a dokinak és kezdjen velem valamit mert nem tudom h én basztam-e el valamit vagy sem :(

azt gondoltam h ez valami egyszerű dolog lesz de így sem jó ahogy most van az új lencsével meg nagyon gáz -.-



2014. aug. 18. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:
lehet, nem a lencse paramétereivel, hanem a márkával (típussal) van baj
2014. aug. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
CooperVision a lencse márkája
2014. aug. 18. 22:11
 3/4 anonim ***** válasza:
a márka mindegy, nem erre gondoltam, hanem arra, hogy pl én a Bausch and Lomb lencsét nem bírom, annak ellenére, hogy az is jó márka
2014. aug. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

már világított a szemembe nézte az illeszkedést

azt mondta tökéletes a szemem is bírja már a 3. nap után olyan érzés volt mintha ott sem lenne élesen látok mindent csak ha leülök olvasni akkor van ez a furcsa éltelenedés és akkor folyton erőltetni kell a szemem.

2014. aug. 18. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!