Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hordjam tovább a szemüveget,...

Hordjam tovább a szemüveget, vagy legyek nélküle? (szem fáradtság, bandzsítás, fejfájás)

Figyelt kérdés
Arra lettem figyelmes, hogy az utóbbi évek szemfáradtságai a szemüveg miatt vannak. A legutóbbi szemüvegem felveszem, aztán 5-10 perc után arra vagyok figyelmes, hogy masszíroznom kell a szemem, mert fáj, nyomó érzése van, a halántékommal együtt. Szemüveg nélkül voltam az utóbbi 4-5 napban, viszont akkor kissé erőltetnem kell, mert ellazított állapotban homályos minden, ha látni akarok valamit látok ugyan, de egy idő után, ha jobban koncentrálnék, vagy más szemébe néznék, a jobb szemem bemegy az orromhoz, és nem épp szép látvány, szóval kell a szemüveg. Szóval ilyen apróságokhoz vettem fel csak, utcán meg jobban látok nélküle, mert gyakorlatilag középen normálisan látok, ha meg oldalra nézek a szemüvegben, homályosodik el. Az előző szemüvegemnél is fájt a szemem, meg homályosnak láttam a táblát messziről a suliban, viszont látok szemüveg nélkül, csak én nem tudom, hogyha így teljesen ellazítja más a szemét, ő is homályosan lát e mindent, vagy egy nem szemüveges az ilyen állapotban is jól lát e... Ha szemüvegben mégjobban ellazítom a szemem, mint alapból, akkor abban is tudok homályosan látni. Kicsit fura, nem tudom már mi a baj, de szerintem az orvosoknak kellett volna tudni, de most nincs pénz elmenni szemészhez, meg idő sem, szóval kíváncsi lennék, hogy most hordjam e a szemüveget, vagy csak ha közelről nézek valamit és kezd fáradni a szemem...

2014. aug. 23. 16:21
 1/2 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy a nyomó érzést a szemem jobb felső sarkában érzem (ami ez esetben ha például a jobb szememet vesszük, a halántékhoz közel van, ott szoktam masszírozni is.)
2014. aug. 23. 16:23
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem tuti másik szemüvegre lenne már szükséged. Persze azzal nem vagy sokkal előrébb, de a vizsgálat ingyen van, és ha most nem is tudsz másik szemüveget csináltatni, legalább a doki tud rá mondani valamit, hogy mikor hord a szemüveget.
2014. aug. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!