Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Túl erős a szemüveg?

Túl erős a szemüveg?

Figyelt kérdés
Nemrég felírt az orvos egy új szemüveget,ami erősebb,mint a régi.De ha pl.valaki közel áll hozzám,és ránézek,akkor kicsit homályosan látom.Túl erős lehet a szemüveg?ELkezdtem csinálni a dr.Vén Péter féle látástréninget,lehet,hogy emiatt javult?

2014. szept. 2. 17:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Közelre vagy távolra kaptad?Ha távolra akkor előfordulhat hogy a közelit az elején egy kicsit homályosan látod.De az is lehet hogy csak most szokik hozzá a szemed.Én 2hete kaptam egy fokkal erősebbet mint volt, és még mindig beszédülök néha.
2014. szept. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 kiss1330 ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ha még csak pár napja kapta meg az új dioptriás lencséket akkor előfordul, hogy nem alkalmazkodik még a szemlencse. Ha ez az állapot fennáll 1,5-2 hét után is, akkor menjen vissza a szemészetre(ha persze ott csináltatta). Szemüveg lencse írásakor fontos a pontos DP beállítás. Ha pupillatágítással is vizsgálták látását, és ez az állapot amit leír nem műlik, akkor feltétlen menjen vissza. Remélem tudtam segíteni. További szép napot!

2014. szept. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is ez van, a közeli dolgok elhomályosodnak, míg távolra éles. (Távolralátó szemüveggel.) Nekem azt mondta a szemész, hogy idő kell, míg megszokom.
2014. szept. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!