Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Holnap megyünk a szemüvegért,...

Holnap megyünk a szemüvegért, ez lesz az első. Milyen érzés lesz? Elég erős a bal -3 a jobb -2.5. Ez erősnek számít? Nehéz lesz megszokni? Nem akarok szemüveges lenni.13/L

Figyelt kérdés

2014. jan. 5. 09:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
nekem 8000 ft-ba kerül félévente a kontaktlencse. beszéljetek róla anyuddal.:) [eoptika.hu-biofinityt ajánlom...egy pár kontaktlencsét simán hordhatsz 2 hónapig is]
2014. jan. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Ez bizony elég erősnek számít, nem is értem, hogy láttál eddig rendesen nélküle.

Először fura lesz, de tök jó, hogy tisztán fogsz látni mindent, aztán meg észre sem veszed majd, hogy rajtad van, annyira természetes lesz.

2014. jan. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

10 éves korom óta van szemüvegem, szóval kb 15 éve. Ha divatos keretet választottál akkor még "öltöztetni" is fog a szemüveg. Gondolkozom néha a kontaktlencsén, de olyan "üresnek" tűnik az arcom szemüveg nélkül. Már hozzászoktam :D

Nyugi, szép kerettel tényleg egy kiegészítőnek számít a szemüveg, sokan divatból is hordanak, csak azok nem dioptriásat :)

2014. jan. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek utolsóval. Elsőre fura lesz ez a szemüveg, mert elég erős. De én is így kaptam az első szemüvegemet, -3 dioptriánál. Annyit változtatott az életemen, hogy végre normálisan láttam... Sokkal nyitottabb lettem :)


1: normális helyeken 13 éves lánynak még nem adnak kontaktlencsét. Arról nem beszélve, hogy a lencse mellett is kell a szemüveg. És ahhoz pedig hozzá kell szoknia.

2014. jan. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Már egy ideje rosszul láttam de nem akartam szemüveges lenni.Anyunak szólt a tanár néni hogy olyan furcsán viselkedem,aztán rájött hogy rossz a szemem. :(
2014. jan. 5. 09:49
 6/12 anonim ***** válasza:
55%

"1: normális helyeken 13 éves lánynak még nem adnak kontaktlencsét. Arról nem beszélve, hogy a lencse mellett is kell a szemüveg. És ahhoz pedig hozzá kell szoknia."


Nekem 13 évesen lett kontaktlencsém(szemészi javaslatra bárhol betanítanak), és írta, hogy nem akar szemüveges lenni. Akkor miért ne javasolhatnám? :D 16 éves vagyok, és halálosan gyűlölöm a szemüvegemet, úgy elcsúfít hogy az szinte vétek pedig rengeteg színűz, formájút próbáltam már, és mai is pl rosszul voltam attól hogy le kellett mennem szemüvegben a cba-ba, pedig alig volt valaki reggel hétkor. És ez nem hiszti, mert egyébként csak az igényesség szintjéig törődök a külsőmmel.

12 évesen lett szemüvegem -2-es szemmel, ez azóta sem változott, és nem hordtam, csak órára, de akkor sem bírtam elviselni. Az osztályomban 3 szemüveges lány van rajtam kívül, egy kontaktlencsés 12 éves kora óta mert táncol, egy szemüveges aki csak órán veszi fel, és egy állandó hordó(-1,5), aki egyébként a világ legszebb lánya csak erről senki nem tud mert még nem látták szemüveg nélkül.

Szóval..miért ne javasolhatnám?:D Mit kell megszokni a szemüvegen? Reggel felveszed, lefekvés előtt lerakod az éjjeli szekrényre. Jé, kitisztult a világ.

Nehogy már ez elrontsa a gyermekkorát, amikor félévente 8000 forint értékében tökéletesen láthatna és ugyanúgy csinos maradhatna.

Beismerem, van akinek jól áll a szemüveg, de ez iszonyat ritka.

(És most nem ijesztgetésképpen írtam ezt le..)

2014. jan. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nagy plusszos a 6-osnak,ma már szerencsére vannak olyan lencsék amikkel egész nap kényelmesen,magabiztosan tenghetsz-lenghetsz,nem kell magadra erőltetned a szemüveget ha nem szeretnéd..

Nekem is herótom van a szemüvegemtől,olyannyira h lencsevizsgálatra menet közben is ledobtam magamról pedig viszonylag erős cilynder is van a szememen..

annyit még azért hozzátennék h a lencse árával kapcs a 6os picit félrevezetett mert lötyivel együtt feltéve h normális minőségűt veszel 20as könyékén van félévre,de simán megéri hiszen a teljes látás élményét nyújtja,keretbe foglalás,meg az orrodra,füledre nehezedő "vmi" helyett.. :)

2014. jan. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

mondjuk az elég durva h ez az első szemüveged..

mióta kezdett el romlani?

2014. jan. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

nem tudom, nekem kijön 8ezerre:D

mármint 3 pár Biofinity 7 ezer forint, és egy párat simán hordok két hónapig, nagyon nagyon ritka ha nem, van hogy tovább is, mondjuk én nem alszom benne.:) a folyadék is kijön 1200 forintból.

2014. jan. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

2 hónapig? Nem sok az egy kicsit?

Naponta hány órát van bent? Tartasz mellette pihenőnapot?

Gondoltam h nem alszol benne,sztem az nem is normális aki ezt csinálja:)

1200Ft-ból fél évre?:/ Naponta/Kétnaponta cseréled a folyadékot?

te nagyon tudhatsz vmit,bocs de ez kicsit furcsának hangzik :)

2014. jan. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!