Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nagy baj az, ha egy éjjel-napp...

Nagy baj az, ha egy éjjel-nappali kontaktlencsét ami 1 hónapig hordható 2 hónapig hordok?

Figyelt kérdés

A szemem nem fáj, nem viszket, jól látok benne.

Eddig úgy tűnik, h a lencse és a szemem is bírja.

Júli 28-án tettem be, azóta bent van.

Mi a véleményetek? Csinált már vki. ilyet?



#kontaktlencse #éjjelnappali lencse
2014. szept. 11. 00:42
 1/3 Dörmögő válasza:

Csinált bizony

[link]

2014. szept. 11. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az 1 hónap alatt is ki kéne venni esténként. Mert most őszintén... mi a fenének alváshoz lencse?? Csak károsítod a szemed vele. Értelme semmi. Túlhordani meg lehet... csak nem tudhatod mikor gyullad be majd a szemed miatta, úgy hogy többé soha nem lehet lencséd. Szerintem nem éri meg. Legalábbis 2 ismerősöm már úgy járt hogy túlhordta, és vissza kellett térniük a szemüveghez. Én azt nagyon nem szeretném.
2014. szept. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mondjuk valaki azért tartja benn éjszakára, mert sokat szokott szórakozni, míg beteszi, vagy későig dolgozik, pár órát alszik, és nem akar ilyennel szórakozni, vagy mert szimplán kényelmes? Nagyon sok lehetőség van, én is amit tudtam, egy hétig bent volt a lencsém... Semmi baja a szememnek.


Lehet túlhordani, de nem érdemes.

Az ilyen lencséknél általában, ha nem veszed ki éjjelre, akkor fele annyi ideig hordható, mint ami rajta van, tehát ha hónapos lencse, akkor éjjel-nappali viseletnél 2 hét, de hetente egy éjszakát pihentetni KELL a szemet. Tök mindegy, meddig bírná a kontaktlencse. A szaruhártyának is pihenni kell, regenerálódni, felfrissülni, különben nagy bajod is lehet belőle.


Bár őszintén remélem, hogy ez a kérdés kamu, de ha nem, akkor legközelebb sokkal jobban figyelj erre oda, ha szeretnél viszonylag sokáig lencsés lenni, és szeretnéd, ha egészséges lenne a szemed, lehetőleg életed végéig (a fókuszálást levéve)...

2014. szept. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!