Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Éjjel/nappali kontaktlencse?

Éjjel/nappali kontaktlencse?

Figyelt kérdés
Hallottam hogy van ilyen hogy hetente kell csak kivenni vagy valami ilyesmi. Ha létezik küldjetek linket webshop-ból.

2013. jan. 8. 21:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Létezik olyan is amit egy hónapig nem kell kivenni (ezeknek nagyon nagy a víztartalma és az oxigénáteresztő képessége), viszont akkor sem érdemes sokáig bent tartani őket. Gyulladáshoz vezethet, alvás során félrecsúszhat stb. Simán hozzá lehet szokni a naponta kivevős lencséhez, én is olyat hordok már vagy 4 éve.
2013. jan. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Van több ilyen, de ez nem jó a szemnek, szóval ugyanúgy vedd ki minden este, egyébként sincs éjszakára szükség lencsére mikor alszol, ezzel csak a szemednek ártasz.

[link]

[link]

2013. jan. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Jó, tegnap csináltattam lencsét és ott 1óra alatt tudtam betenni.. ithon meg ma nem sikerült:/ de nem adom fel:D csak kíváncsi voltam..
2013. jan. 8. 21:24
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha a be-kiszedést nem bírod, meg tudom érteni, de jó a havilencse. Nekem elég érzékeny volt a szemem, az első próbálnál 2 nővér feszítette a szemhéjamat, aztán 2*4 óra alatt sikerült 2x berakni... Aztán délutánonként és koránreggel próbálgattam, 1 hónap múlva percek alatt sikerült. Így 1 év után 10 sec alatt megvan az egész procedúra.

Én nem kockáztatnám a szemem épségét egy ilyen probléma miatt.

Persze ha más miatt kell, vedd úgy hogy nemírtam:)

2013. jan. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem lesz gond, eleinte mindenki bénázik, de hamar hozzá szoksz. Nekem már 1 perc alatt meg van a ki és betétel. Majd rájössz a saját módszereidre 1-2 hét alatt. Próbálkozz.
2013. jan. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat.Am már tiszta piros a szemem annyit nyulkáltam benne..xd reggel megse próbálom rátenni, hagyom pihenni majd.. aztán délután elleszek vele:D
2013. jan. 8. 21:33
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem is 1 óra volt mikor legelőször sikerült betenni a lencséket :D

Pár nap múlva ügyesebb leszel és kb 2 hét múlva már rutin dolog lesz.


Az éjjel-nappali lencsét se egészséges bennhagyni estére. Nekem ilyen van de nem aludtam még benne.

2013. jan. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Engem az érdekelne, hogy aki éjjel-nappal viseli, és soha nem veszi ki 30 napig pl., az hogy mossa le a sminket?
2013. jan. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Smink nem a szemedben van, hanem a szemed szélén, bár fiú vagyok és nem értek a sminkekhez. De én is szoktam zuhanyozni, stranda járni kontaktlencsében, és víztől még egyszer nem jött ki. Ha belemegy, pár másodperc pislogás után helyrerázódik és megint rendesen látok. Elég stabil dolog ez.
2013. jan. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nyugodtan bent lehet tartani 30 napig.(ebből 28 éjszaka)

Természetesen 2-3x naponta kell cseppet tenni a szemekbe.(amikor kiszárad és homályosodni kezd a látás)

Hozzátenném hogy a kontaktlencse NEM csúzhat a szemgolyó mögé.(nézz utána)A szemhéjra rátapadhat de ki lehet szedni! Úgy is ki lehet szedni hogy megpróbálod lefelé csúsztatni..a lényeg hogy nem kell megijedni.Ha felemeled a szemhéjad akkor a másik szemeddel láthatod hogy hol van és sokkal könnyebb lesz kiszedni.

Én minden nap kontaktlencsékben alszok. Reggel csipás lehet a szem de félbehajtott vattakorong hegyével szépen le lehet szedni.

Zuhanyozni is kontaktlencsében szoktam.Persze hajmosáskor csukott szemmel hogy nehogy belemenjen a sampon és amikor már lemostam a hajam akkor szárazra törlöm a szemem és utána a hajam is.Ha pedig véletlen belemenne akkor beleteszed a lencsét a folyadékba és 1-2 órát benne hagyod.

Volt úgy is hogy 1 hónapig bent volt vagy a hónap közepében kiszedtem tisztításra.belerakom a folyadékba egy két órára aztán mehet vissza.

NAGYON FONTOS :

Sok éjjel-nappali kontaktlencsét próbáltam de ebből csak egy volt olyan amit bent lehetett hagyni egy hónapig. Az a CooperVision Biofinity. Próbáltam a PureVision-t de az kiszárad és kiesik!Nagyon kellemetlen volt a szememnek éreztem hogy ott van. Az airoptix se jobb.Egyiket sem fogjátok bírni egy napnál tovább.

A biofinity-t ha behelyezed az nagyon jó érzés. az első nap kristálytiszta vele a látás.Ráadásul egész hónapban abszolút nem érezni hogy bent van.Ha kontaktlencse kell akkor válaszd a Biofinity-t.Legalább egyszer próbáld ki.Az igaz hogy drága de olcsóbb mint az egynapos és nem kell minden este kiszedni meg reggel újra berakni.Ezen kívül még a folyadék árát is megspórolod.

2015. okt. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!