Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi történhetett a látásommal...

Mi történhetett a látásommal este? Lehet a monitortól? Volt már nektek ilyen?

Figyelt kérdés
Este még sokáig a gép előtt ültem, (kb. 2 órát) mert a férjemnek nagyon korán kellett kelni, de én nem voltam álmos és nem akartam zavarni. Van a konyhában mindig bedugva egy irányfény, elég jól lehet mellette látni, gyakorlatilag egyenletesen bevilágítja a lakást és még a hálószobában is látni valamennyire, ráadásul az utcai lámpa is bevilágít. Szóval ahogy bementem a hálóba, nem láttam semmit. Full sötétség. Azt hittem áramkimaradás van. Kinéztem a konyha felé és láttam a fényforrást, láttam a szobában a digitális órát, meg az utcai lámpát is egy pontban, de nem láttam a visszaverődéseket a bútorokon, az ajtón, a falon, szóval semmit nem láttam. Jó 10 percig nem láttam semmit, többször becsuktam és kinyitottam a szemem, mire elkezdtek kirajzolódni a tárgyak. Megijedtem, mert ilyen még soha nem történt, pedig máskor is erős fény után megyek be a sötét szobába, de szinte azonnal alkalmazkodik a szemem, mert hangsúlyozom, eléggé világos van nálunk éjjel is.
2014. okt. 18. 10:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy kis "a" vitamin nem ártana.

Répa, retel, mogyoró... de különsen répa (sárga) és mondjuk vaj.

2014. okt. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lehet benne valami, az utóbbi időben nem igazán fogyasztom ezeket.
2014. okt. 18. 10:45
 3/5 anonim válasza:
led monitort vegyél
2014. okt. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

A monitor fényerejét mindenképp vedd lejjebb, ha sötét szobában gépezel. De azért nem kell újat venned.


Amúgy én is tapasztaltam ilyet- sok guggolás után hirtelen felálltam. Pár másodpercre elsötétült az egész világ. Alacsony lehetett a vérnyomásom, és az a kevés vér is a combomba tódult hogy fel tudjak állni. Az agyam meg puff, lekapcsolt.

Amikor az ember álmos, szintén alacsony a vérnyomás- ezért iszunk kávét. Erre csak rátett, hogy felpattantál és besétáltál a szobába.

2014. okt. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az lehet, de az nem tart percekig (max fél perc)
2014. okt. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!