Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől van az, hogy este 38,2...

Mitől van az, hogy este 38,2 fokos lázam volt, majd gyógyszer bevétele nélkül lement 37,3, majd felment 37,7-re? És egész nap ez az ingadozás megy.

Figyelt kérdés

2014. okt. 8. 03:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez nem abnormális ingadozás, semmi problémát nem jelent.
2014. okt. 8. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Az az abnormális,hogy ennyiszer méred!Ez valami új függőség?
2014. okt. 8. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A 38,2 fokos testhőmérséklet még nem láz, maximum hőemelkedés.

Ez nem abnormis, ha előtte többet mozogtál.

.

Helyes, hogy odafigyelsz egészségedre, de vigyázz, nehogy kórossá fajuljon! (Hypochondria = képzelt betegség)

2014. okt. 8. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%
A 38,2 fok láz. 38 fok fölött lázas az ember, azalatt hőemelkedése van. A láz mutathat napszakonként ingadozást, az, hogy nem ment fel újra estére 38 fölé, az jó jel. Ha még ma este újra felmegy, menj el dokihoz. Ha nem megy fel, akkor valószínűleg túl vagy a nehezén.
2014. okt. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is csak egyszer szokott nagyon felmenni ha beteg vagyok, soha nem veszek be lázcsillapítót, utána 1-2 napig csak hőemelkedésem van.
2014. okt. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az értelmes válaszokat! Nekem még ilyen nem volt az életemben, hogy gyógyszer nélkül lemenjen a lázam. Azért is lepődtem meg. Jó látni, hogy másnak is szokott ilyen lenni, szóval nincs semmi baj. Igaza volt annak a válaszolónak, aki azt írta, hogy már túl vagyok a nehezén, mert ma már nem volt hőemelkedésem sem,ami nagyon jó, viszont sajnos náthás lettem. Gondolom ez bujkált bennem.

Aki meg azt írta, hogy ez abnormális, attól pedig megkérdezném, hogy mi abban abnormális, hogy este 20 óra körül éreztem, hogy nagyon forró vagyok, ezért megmértem a lázam, láttam, hogy 38,2, vártam kb 2 órát és megint megmértem, ekkor már csak 37,3 volt, majd 3:30 körül megint megmértem, és akkor 37,7 volt? Nem hinném, hogy kb 8 óra alatt 3 lázmérés abnormális lenne. Az egész napos ingadozást pedig csak éreztem, nem pedig mértem, mivel egész nap úton voltam.

2014. okt. 8. 23:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!