Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha fényre sötétedő szemüveglen...

Ha fényre sötétedő szemüveglencsét választok, akkor a magasabb dioptriájú jobban besötétedik, mint amelyik kisebb dioptriájú?

Figyelt kérdés
2010. jan. 25. 09:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs összefüggés!
2010. jan. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
és az a lencse nem fényre sötétedik xD
2010. jan. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem. De ha állandóan azt kell majd hordanod, akkor inkább ne olyat válassz, mert igencsak idegesítő tud lenni az, ha sötét helyen vagy, és a lencse is sötét még.
2010. jan. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A régi üveg fényre sötétedő szemüveglencséknél volt ez probléma. Az új generációs lencsék bármilyen dioptriatartományban ugyanúgy sötétednek. Ha pénztárcád engedi, válassz TRANSITIONS fényre sötétedő lencséket, azoknak gyors a reakcióidejük így sötét helyiségbe érve is hamar kivilágosodnak, és benn nincs alapszínük, teljesen átlátszóak. Egyébként valóban nem a fényre, hanem bizonyos hullámhosszú UV sugárzásra kezd sötétedni a lencse, ezért jó tudni, hogy a modern autók UV szűrős szélvédője mögött nem, vagy csak csekély mértékben fog a lencse beszíneződni.
2010. jan. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen szemüvegem van, én szeretem, és egyáltalán nem szokott zavaróan sötét maradni, ha sötét helyre megyek, inkább az a gond, hogy túl erős fényben (napsütésben) nem igazán érzékelem, hogy árnyékolna, sötétedhetne jobban is.
2010. jún. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!