Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan lehet ügyesen megtöröln...

Hogyan lehet ügyesen megtörölni a szemüveglencsét?

Figyelt kérdés

Már több mint 5 éve hordok szemüveget és nagyon is szeretem, de sosem sikerült teljesen tisztára megtörölni, főleg a tappancsot alatt marad ujjnyomos. Mit lehetne ez ellen tenni?

Van ilyen nedvesített szemüvegtörlő kendőm is, illetve rendes textil, de sosem sikerül teljesen.


2011. jan. 2. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Jaja, gyakorlat teszi a mestert:) Én bizony elég sokszor megmosdatom a szemüveget, öntök rá folyékony mosogatószert is rendesen, megtisztítom a keret és az üveg közti rést és utána lecsapkodom a nedvességet és tiszta mikroszálas kendővel fejezem be.

(Ööö, nincs drága, progresszív, meg sötétedő lencsém, csak viszonylag olcsó TESCO-s. De ezeket szívfájdalom nélkül dobom a szemétbe, ha már karcos, vagy valami baja lesz.)

2011. jan. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok direkt reklámot csinálni, de nekünk nagyon bevált az Írisz szemüvegtisztító folyadék. Nem olcsó elsőre megvenni, de négyen vagyunk szemüvegesek, kb. fél éve vettem a Tesco előterében, és még alig fogyott belőle. A mai szemüveglencsék annyi bevonattal vannak készítve, hogy mi sem tudtuk igazán szépre tisztítani. Ez egy kis pumpás flakon, a lencse mindkét oldalára egy-egy spriccelés, és 30 másodpercig kell ujjal törölgetni, majd mi kozmetikai törlőkendővel, de valamilyen puha, nem szöszölős anyaggal áttörölni. Ugyanez a másik lencsével. Nem károsodik a lencse bevonata, nem lesz foltos, antisztatizáló bevonatot kap, és még nem is párásodik be annyira, akkor is hamar lemegy a pára.

Nekem ott a hölgy megpucolta a szemüvegem, új korában volt olyan tiszta a lencse, mit akkor. Megvettem a flakont, lehet, folyamatos az akció, de nem bántam meg. 1 héten 1x ezzel tisztítom, közben elég 2 naponként áttörölni a kendővel. Ha érdekel, utánanézhetsz a google-n, és csak ajánlani tudom. A nedvesített kendő a lányom lencséjén kikezdte a bevonatot, valamelyiket a sok közül, és foltos lett. Nem a szeme, hanem a lencse kopása miatt kellett cserélni. Az sem volt olcsó.

2011. jan. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én optikában kapható SuperOptik lencsetisztítót (spray) használok már régóta. Hetente 2-3 alkalommal egyet fújok a lencsékre, nem szöszölő anyaggal áttörlöm és szép tiszta lesz. Lehet műanyag és üveg lencsékre használni, páramentesítő hatása is van.
2011. jan. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Erről az íriszről már hallottam sok jót, de milyen az a Superoptik nevezetű? Illetve főleg milyen árban van?

Fényre sötétedős a lencsém, és hál'Istennek a szemem nem romlik, tehát nem tervezem még egyenlőre lecserélni, szóval muszáj lesz megtanulni letakarítani.

A válaszokat köszönöm:)

2011. jan. 2. 18:56
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
3. hozzászóló vagyok. Régebben vettem már, hiszen nagyon sokáig elég, 1.000 Ft körül van. Az én lencsém is fényre sötétedő, tökéletesen tisztítja és ilyenkor télen megakadályozza a bepárásodást is. Én nagyon meg vagyok vele elégedve.
2011. jan. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!