Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaklencse:-Hogyan kell...

Kontaklencse:-Hogyan kell használni? Egyéb kérdések lent:

Figyelt kérdés
Kontaklencse:- Hány éves kortól hordható? ; - Hogy kell betenni? ; - Meddig lehet viselni (alhatunk-e benne)? - Hány dioptriás szemüvegtől ajánlott a használata? ; -Lehet benne fürödni? ; - Mitől koszolódik? ;- Mivel lehet tisztítani? > - Fáj, ha használod? ; - Ha rosszul teszed be, mi történik? ; -Egyáltalán lehet rosszul betenni?
2010. jan. 25. 16:02
 1/3 anonim válasza:

Kontaktlencse szerintem 14 - 15 éves kortól ajánlott. A betevést megtanítják az optikákban, amúgy elöször nehéz berakni, de 1-2 hét alatt bele lehet jönni.

Csak olyan kontaktlencsébe lehet aludni, amelyik kifejezettten erre a célra van, pl. night&day kontaktlencse. Napi/havi/éves lencsében nem ajánlott aludni, mrt kiszárad a szem és később ebből komolyabb problémák is lehetnek. pl. én egyszer elaludtam a napi lencsémben és másnap reggel kéken láttam a szinező anyag miatt.

Bármilyen dioptriába lehet lencsét kapni, enyém pl. -1,25-ös.

Lehet benne fürödni, de lehetőleg ne nagyon érje víz! A tisztítására venni kell tisztító folyadékot.

Koszólódhat bármitől! Mindig kezet kell mosni mielőtt berakod, ill. kiveszed, mert baktériumok kerülhetnek a szemedbe, amitől begyulladhat, vagy a lencséd gombás is lehet! (történt már ilyen!). Fontos, hogy tisztán tartsd, megtisztísd mielőtt használod. Ha beteg vagy, náthás, influenzás, akkor nem szabad berakni, mert a szemben gyűlik össze a legtöbb baktérium, ami rátapad a lencsére!

Nem fáj, ha használod, csak először könnyezni fog a szemed, mert nem szokja meg hirtelen, sőt hamar el is fárad benne eleinte. Először csak napi 2 órát lehet hordani, aztán 4-et, 6-ot stb...Néha szúr vagy bök, de az csak akor van, ha koszos.

Ha rosszul teszed be, akkor bekönnyezel. Ennyi. Ilyenkor kiveszed és berakod újra. Nem fogsz megvakulni:) Sőt a szemed mögé sem csúszhat be a lencse!

És végül igen, lehet rosszul betenni, de akkor sincs semmi...ha sokat pislogsz, akkor a helyére ugrik egy idő után. Nem olyan veszélyes ám, mint amilyennek látszik! Azt is megkockáztatom, h a szemüveg veszélyesebb.

2010. jan. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

-Kb. 14 éves kortól hordható.

-Úgy kell betenni, hogy belenyúlsz a tartókába, és kiveszed a lencsét, a mutatóujjadra teszed..ellenőrzöd, hogy nincs-e kifordulva (ha a szélei elvékonyodnak kifelé, akkor kifordult), a bal kezed középső ujjával felhúzod a felső szemhéjad, a jobb kezed középső ujjával pedig lehúzod az alsót, miközben a jobb kezed mutatóujján lévő lencsét beteszed a szemedbe, majd egy kicsit körbenézed minden iránya, és ha már kényelmesnek érzed, akkor elengedheted a szemhéjaidat és becsukhatod a szemed.

-Vannak kontaktlencsék, amiket lehet alvás közben is hordani, de ezek szerintem jobban megterhelik a szemet.Egyébként a legtöbbet 12 órán át javasolt hordani, de ha a helyzet úgy hozza, akkor pár óra +/- belefér.

-Bármilyen kontaktlencsét kaphatsz, akár negyed dioptriásat is.

-Lehet benne fürdeni (bár engem zavar, ha bent van), az arcodra is mehet a víz, csak azért arra figyelj, hogy ne dörzsöld közben a szemed.

-A portól, ami amúgy is a szemedbe megy, koszolódhat, illetve a be- és kirakás közben, de ezért ajánlott naponta egy kis kontaktlencse folyadékot tenni a tenyeredbe és meghempergetni benne a lencsét, hogy tiszta legyen.

-Kontaktelencse folyadékkal tisztíthatod, ugyanazzal, amiben tárolod.

-Nem fáj a használata, nem lehet észrevenni.Néha napközben előfordulhat, hogy véletlenül megdörzsölöd a szemed vagy belemegy valami, ami irritációt okoz, de ez hamar elmúlik.

-Ha rosszul teszed be (pl. kifordítva), akkor az érzed, mert rögtön elkezdesz könnyezni, és rossz érzés lesz a szemedben.Ilyenkor rögtön vedd ki, várj egy pár percet és próbálkozz újra.


Remélem, segítettem. :)

18/l.

2010. jan. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Részletes leírásokat találsz itt: [link]


De mielőtt belevágnál bármibe menj el egy szemész / kontaktológus vizsgálatára. Ezt ne hagyd ki, mert csomó gondtól szabadíthatod meg magad.

2010. jan. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!