Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Színtévesztő vagyok?

Színtévesztő vagyok?

Figyelt kérdés
6. osztályban szűrték ki, hogy valami nincs rendben a színlátásommal. Szüleim sem (kiskoromban) és én sem tapasztaltam soha bármiféle problémára utaló jelet. 17 évesen mentem el az orvosi alkalmasságira a B kategóriás jogosítványommal, ahol a háziorvos megállapította, hogy színtévesztő vagyok az Ishihara ábrái alapján, de ennek ellenére megkaptam az I. osztályú alkalmasságit korlátozások nélkül. Most itt állok 18 évesen a pályaválasztás előtt és hirtelen kellene segítség. Az iskolaorvos azt mondta, hogy "Bizonytalanul látja a zöld színt." és kaptam egy beutalót a szemészetre. Az Ishihara ábráit látom, a számokat felismerem, csak néha ahhoz, hogy meglássam őket kell, hogy megmutassák, hogy hol megy a vonal, mert közelebbről egy-egy pötty színét látom, csak egyszerűen nem emelkedik ki az ábra. Anomaloscope-os vizsgálat során megállapítást nyert, hogy protanomáliám van és a piros szín egyes árnyalatait nem látom. Az orvos nagy szakértelme és tényleg igazságossága ellenére, úgy érzem, hogy a teszt nem valós eredményt hozott ki, mivel a szemem elfáradt és kezdetben nem is igazán tudtam, hogy mit kell figyelni, meg az elején szépen láttam és utána kezdtek összefolyni a színek. A baj az, hogy 7 éves korom óta az az álmom, hogy repüljek. Hivatásos ATPL pilóta szeretnék lenni. Tanulgatom is a tananyagukat és repülőgép szimulátoron sok száz repült óra áll mögöttem, de persze ez nem számít. Meg lehetne nézni a szememet máshogy? Szerintem a Farnworth D15 teszten átmennék. A pilótáknál miért baj az enyhe színtévesztés, a reakcióidőm rendben van. Helyettesíthető az egész egy reakcióidő teszttel? Ha mégis baj van, bármiféle mód létezik ennek a gyógyítására, az sem érdekel, ha kockázatos, vagy kísérleti (a repülésben a színtévesztő szemüveget nem fogadják el). Bármiféle elmélet ennek a javítására?? Ami esetleg érdekelne, az a hajóskapitányi- (utasszállító óceánjárón), a mozdonyvezetői-, a tűzoltói és a rendőri állás, amikből tudom, hogy a probléma esetén szintén ki vagyok zárva. SEGÍTSÉG!! Lehetőleg szakszerű válaszokat várnék.
2014. nov. 1. 22:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Van színlátást korrigáló szemüveg, bár nem biztos, hogy engednek szemüveggel repülni.
2014. nov. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szia, lehet szemüvegben repülni, csak az a gond, hogy egy színkorrekciós szemüveg 50 ezer forint, és rögtön kellene neked tartalékba is egy.
2014. nov. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igazán megnyugtatók. A probléma az, én úgy tudom, hogy színtévesztő szemüveggel nem repülhetek. Mint ATPL pilóta legalábbis biztos, hogy nem. Hagyományos szemüvegben tudom, hogy repülhetek, de a látásommal hála Istennek nincs baj. Vagy tévedek és a színtévesztő szemüveget is elfogadják?
2014. nov. 3. 23:03
 4/13 anonim ***** válasza:
Egyelőre sajnos még nem.
2014. nov. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Értem.
2014. nov. 5. 18:51
 6/13 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy elfogadott lesz a színtévesztő szemüveg? Mit jelent pontosan a színbiztos, mert szerintem az vagyok?
2014. nov. 6. 18:04
 7/13 anonim ***** válasza:
Mi lett veled végül? Én is hasonló cipőben járok.
2016. szept. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Végül lemondtam róla, most a BME-re felvételizek. Igazából más miatt nem lettem pilóta. Egyáltalán nem lett volna lehetetlen pedig... A kamionos jogsit viszont elkezdtem megcsinálni, ott átmentem szépen. Ha pilóta akarsz lenni, azt ajánlom, hogy tanuld be az Ishihara ábráit!
2016. okt. 3. 17:01
 9/13 anonim ***** válasza:

Én nemzetközi sofőr szeretnék lenni de sajna van enyhe színtévesztésem állítólag.

Netes teszteken csont nélkül átmegyek.


Köszönöm a gyors választ!

Tehetnék fel pár kérdést az alkalmasságival kapcsolatban?


16/F

2016. okt. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem gond! Nyugodtan menj el az orvoshoz, csak gyakorlod be a táblákat a biztonság kedvéért. Igazából ugyanaz, mint egy B kategóriás jogsinál, a PÁV-on meg nem nézik, ott ilyen egyszerű dolgok vannak, mint például reakcióidőteszt (amit nem lehet elrontani. Ott arra figyelj, hogy van egy madzag, ami többszörösen fel van tekerve egy táblára és letekerik, neked meg ugyanúgy kell visszatekerni, ahogyan volt. Ott próbálj meg mintát keresni benne, de ez csak az én véleményem, ha neked az úgy nem megy, akkor máshogy is lehet ügyeskedni.. ;)
2016. okt. 4. 18:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!