Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Folyamatos szemárpa esetén...

Folyamatos szemárpa esetén mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Évekkel ezelőtt kezdődött, és nem tudom, mi oka van. Naponta többször fertőtlenítem az egész arcom, folyton kezet mosok, minden apróságtól óvom a szemem, mégis állandóan árpa nő rajta. Nincs kontaktlencsém, sminkelni is csak nagy ritkán szoktam magam. Állandó alatt úgy értem, hogy egyszer elkezdődik, pár hónapig növöget, ahogy az egyik elmúlik, jön a másik. Kenőcsöt is vettem rá, de nem látom eredményét. És nagyon idegesít, állandóan fáj, viszket, aludni se tudok tőle normálisan, piros, dagadt az egész. Próbáltam utánanézni, de sokra nem jutottam. Műtétre nem szeretnék menni. Valakinek volt vagy van hasonló? Mit lehet kezdeni vele? Orvos nélkül nincs semmi megoldás? Tudom, hogy már rég meg kellett volna nézetnem, de reménykedtem, hátha meg tudom oldani.
2014. nov. 5. 22:48
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem jó ötlet fertőtleníteni az arcot, az csak rosszat tesz a bőrnek. naponta többször??? én sosem tennék ilyet, egyetlen egyszer sem.

kamillateát szoktak rá javasolni egyébként, a háziorvos is ezt mondaná. de a helyedben, ha évek óta mindig van, akkor elmennék orvoshoz. az árpa tudtommal csak pár napig tart.

azt írják, hogy cukorbetegség gyanúja van, de más immunrendszeri probléma is állhat a háttérben, ha állandóan árpád van. szerintem sürgősen menj el egy olyan orvoshoz, aki komolyan veszi a problémát.

2014. nov. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!