Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha számítógép előtt ülök...

Ha számítógép előtt ülök minuszos szemüveggel (-2) (mert úgy nem fáj a fejem) az okozhat szemproblémát, a myopia erősödését?

Figyelt kérdés
A szüleim leszólnak hogy egyfolytában hordom a szemüveget, pedig az orvos azt mondta hogy hordanom kell egyfolytában. Tudom pihenőt kell tartani óránként és szoktam is akkor most kinek higgyek?

2014. nov. 7. 15:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Az orvosnak.
2014. nov. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha mínuszos, akkor hordanod is kell, mert nem látnál el a monitorig... Én csak olvasáskor és rajzoláskor vettem le, no meg amikor apró dolgokat kellett meglátnod :)


A számítógépezéstől nekem semmit nem romlott a szemem, pedig napi tizenórákat nyomtam, sokszor éjjel is, sose tartottam direkt pihenőt sem otthon, sem a munkahelyen. Persze ez csak egyetlen eset. 16 éves koromig romlott (ahogy a szemészem megjósolta), olyan -4,5-esre, utána kezdtem el számítógépezni, most 38 vagyok és az utóbbi 10 évben csigatempóban javul a szemem, még mindig -4 fölötti.

A páromnak sem romlik a szeme a rengeteg számítógéphasználattól (neki éjszakázás csak a munkahelyén volt, 12 óra egyben gép előtt).

2014. nov. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!