Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 8.4-es görbületű szememre...

8.4-es görbületű szememre vehetek másfajta kontaktlencsét?

Figyelt kérdés
Például 8.3 vagy 8.6-osat. Valaki próbálta már?
2010. jan. 28. 00:24
 1/6 anonim ***** válasza:
8.6os a szemed?? ÁÁÁÁ!
2010. jan. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mármint a dokim 8.4-es lencsét írt, most olyanom van, de amit kinéztem az 8.6-ba van csak, nem tudom az jó lenne-e nekem?
2010. jan. 30. 19:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem,csak azt tudod használni,amit a dokid írd,ez nem a dioptria,hanem a bázisgörbület,ez mindekinek egyéni,csak ilyen lencsét használhatsz.Nem Te nézed ki a lencsét,hanem Neked csinálják.Ha most nincs raktáron nekik,egy-két hét max.és meghozzák,addig várni kell.Normális optikus,vagy szaküzleti eladó nem is ad el mást Neked,mint ami a papíron van,ez épp olyan mint a gyógyszer,erre ugyanolyan felelősség van az orvosnak.Ha valami bajod lesz a másik,nem a szemedhez illőtől,nem vállal felelősséget.Sőt,a szemész még márkákat is szokott javasolni,legalábbis Nekem.26/N
2010. jan. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jó, de én színes lencsét akarok és semmilyen fajtában nincs 8.4-es. Most ilyenkor mit csináljak?
2010. jan. 30. 21:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor fuss még egy kört a dokidnál,vagy kérj segítséget az optikustól,de mint említettem,ha nincs,akkor legyártanak Neked ilyen bázisgörbületűt.Nekem is 8.4-es,nekem is volt már színes is,volt hogy nem volt raktáron,akkor max.2 hét alatt legyártották.Irány a doki,vagy az üzlet még egyszer.Normális optikus nem ad ki a szemednek nem megfelelő lencsét,mert akár károsodást is okozhat!Sok sikert!
2010. jan. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
bocsi,21:47-es voltam,és mint említettem,a színét kinézheted,de a márkát/kat is a dokinak kell javasolni,nem Te választhatsz szabadon,csúnyán kifejezve nem Te,hanem a szemed és a dokid választ!
2010. jan. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!