Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen görbületű kontaktlencsé...

Milyen görbületű kontaktlencsét vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan gondom lenne, hogy szeretnék neten lencsét vásárolni, de nem tudom milyen görbületűnek kellene lennie, ezt az optikus nem magyarázta el. 8,4 és 8,6 közül lehet választani. Nem tudom mi a különbség a kettő között, ha valaki tudja magyarázza el nekem, vagy van ennek egyáltalán jelentősége? Nem árt a szememnek ha találomra választok?

Köszönöm!


2011. okt. 17. 22:59
 1/4 anonim válasza:
Én eddig csak olyat rendeltem neten, amilyet már korábban optikustól vettem. Ott csináltak vizsgálatokat, és az alapján adott lencsét. Hordtam már másmilyen görbületűt is, én úgy tudom, ha nagyobb a görbület, mint amilyen kellene, akkor könnyebben le tud esni. Illetve, ha kisebb, akkor is, vagy nem is tapad meg, de ebben nem vagyok biztos. Nekem nem volt vele gondom, de sokkal kényelmesebb az, amit optikus adott anno.
2011. okt. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia! A szemvizsgálatot nem úszod meg; be kell mérni a szemed. Ezt optikus végzi, és ír Neked egy papírt az adatokkal: pl görbület xy, jobb -2, bal -1...


Ezután tudsz netről rendelni.

2011. okt. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Találomra ne rendelj lencsét, lehet hogy nem bírja a szemed, elég sokba kerül, nem éri meg kockáztatni.

Optikusnál kell próbalencsét kérni először abból ami neked való. A görbület fontos, mert meg is nyomhatja a széle a szemed ha mondjuk kisebb mint kéne. És könnyebben ki is eshet. Voltál már vizsgálaton, betanításon? Nem kaptál papírt róla? Egyébként sokféle görbület létezik, nem csak ez a kettő.

2011. okt. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Van próbalencsém, csak nem tudtam milyen görbületű (egyébként ennek a fajtának csak ez a kettő van). De már megkérdeztem, azért köszönöm a válaszokat :)
2011. okt. 19. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!