Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nemrég olvastam a Bates-módsze...

Nemrég olvastam a Bates-módszerről. Ezzel kapcsolatban kéne segítség. (? )

Figyelt kérdés

Tehát bár olvastam róla, de magát a módszert sehol se találom. Ez valamiféle könyvben van leírva? Vagy...?

És olyanok is írhatnak, akiknek bevált! pl. 5 év alatt le tudta tenni a szemüvegét, ami 2 dioptriás volt.

Köszönöm a válaszokat!



2014. nov. 12. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:
2014. nov. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2014. nov. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linkeket!

A videót még nem volt alkalmam megnézni, de hétvégén sort kerítek rá. Az oldalon viszont olvasgattam, böngésztem; próbáltam pl. azt hogy hagyjuk suhanni a szemünket egy hirdetésen... hát nem nagyon sikerült. Mindegy, próbálkozok majd, csak jó lenne olvasni olyan történeteket (melyek igazak), amikben tapasztalatokról tudnék olvasni. Ja igen, arra sem találtam választ, hogy az örökletes gyenge-távollátást is tudja javítani? (Mindig összekeverem a távol-, és rövidlátás fogalmát, a lényeg hogy távolra nem látok jól.)

2014. nov. 13. 22:17
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Amerre jól látsz "olyan látó" vagy. Ha közelre jó, rövidlátó, ha messzire jó, távollátó.



Én már próbálgattam ezeket a gyakorlatokat, de egyrészt nem vagyok elég kitartó, másrészt mindig elfelejtkezek gyakorolni. Egyébként a gyakorlat után mindig egy kicsit jobb, egy rövid ideig. Gyakorolnom kéne sűrűbben...

2014. nov. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Utolsó: pont ugyanez a helyzet van velem is. Jobban látok egy ideig, azonban mivel elég rossz a szemem, így hordanom kell a szemüveget, ami nem javít a szememen, sőt..

Mindegy, próbálkozok, más megoldás úgysincs, veszteni nem veszthetek semmit.

2014. nov. 14. 22:11
 6/7 anonim válasza:
100%

Szia!

2009-ben 3 hétig csináltam lelkiismeretesen a gyakorlatokat és bevállaltam, hogy ezen idő alatt nem hordok sem kontaktlencsét, sem szemüveget. 0,5 dioptriát javult a szemem.

Tavaly év végén megint elkezdtem, 0,75 dioptriát javult a szemem.

A 2009-es javulás nem romlott vissza az elmúlt 5 év alatt, pedig egyáltalán nem csináltam a tornát.

Tehát ha elérsz valami javulást, az úgy marad.

Nem tudom, hogy örökletes elváltozáson javít-e. Szerintem egyébként igen.

2015. jan. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azóta mi a helyzet?
2020. jan. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!