Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A gyenge szemuveg kivalthat...

A gyenge szemuveg kivalthat fejfajast es szem pirosodast, szarazsagot?

Figyelt kérdés

Rovidlato vagyok kb. 4-es dioptriaval.

Az utobbi 2-3 hetben rendszeresen faj a fejem, van egy idoszak amikor eleg intenziven, tompan, aztan elmulik, es megint elojon. A szemem is piros mar tobb hete, de a heten annyira piros volt, hogy nagyon megijedtem, mert ilyer meg sosem tapasztaltam.

Masra nem tudok gyanakodni, minthogy nem megfelelo a szemuveg, bar nem tudom. Egesz nap hordani szoktam, most kicsit pihentetem a dolgot, de ma ugyanugy fajt a fejem, hogy nem volt rajtam a szemuveg allandoan.

Egyebkent sajnos sokat kell ulnom a gep elott, meg sokat tanulok, de rendesen megvilagitott szobaban teszem.

Megjegyzem, hogy tavasszal voltam szemvizsgalaton, ott valamelyik szemem romlott egy felet kb. Annyi, hogy az utolso szamot nem birtam csak leolvasni, ezert nem is csereltettem lencset.

Mas otletem nincs, hogy mi okozhatja, ha van itt olyan, aki ert hozza, annak a valaszat megkoszonnem.

Termeszetesen elmegyek orvoshoz, de oda egyelore nem tudok menni, ahova szoktam jarni, mert egyetemista vagyok, es csak hetvegere jovok haza. Igy keresnem kell valakit.


2014. nov. 16. 21:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez a tünet igen gyakori olyanoknál főleg, akik sokat használnak monitort. Nagyon jó szemcseppeket lehet kapni. Persze jó lenne, ha a szemész ajánlana neked ilyen szert, mert nayon sokféle kapható Igen jó, és általában beválik a Systane (2040Ft), a Systane Ultra ( 2400.-) szemcsepp, és éjszakára a Vidisic ( 1000.-) gél. Kérj tanácsot a gyógyszerésztől.
2014. nov. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Jut eszembe: az égető száraz érzést a szem kiszáradása okozza, mert a monitor előtt ülve " elfelejtünk" eleget pislogni.
2014. nov. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2014. nov. 17. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!