Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan vehetném rá a szüleimet?

Hogyan vehetném rá a szüleimet?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy kancsal vagyok (nem vészesen, de engem kimondhatatlanul zavar) és elhatároztam, hogy megszeretném műteni a szemem, nagyjából a pénzem is megvan rá, de a szüleim nem engedik. Ők azt mondják, hogy a szemüveg majd segít és nem bírják megérteni, hogy azzal csak a szem fénytörési hibája korrigálható.

Esetleg valakinek valami ötlete, amivel meggyőzhetném őket? :s

16L



2014. nov. 18. 16:30
 1/2 anonim válasza:

Ha valóban segítene a műtét, akkor elég önző dolog a szüleid részéről ezt megtagadni. Szerintem szüleiddel együtt konzultáljatok a háziorvossal (vagy az illetékes dokival), aki esetleg megtudná győzni őket.


Más részről viszont elképzelhetőnek tartom, hogy a műtétnek elég magas kockázata lenne és ezért nem akarják ők sem.

2014. nov. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy osztálytársam aki szemüveget hordott, amikor levette olyan kancsal volt, hogy szinte összeugrott a szeme. Szóval a szemüveg annyira nem vészes.

Nálad szerintem az a lényeg, hogy ne kelljen szemüveget hordanod. Azt tanácsolom, hogy azt mond a szüleidnek, hogy azért akarod a műtétet, mert nem akarsz szemüveges lenni. Lehet, hogy úgy megértőbbek lennének. Vázold fel nekik, hogy hosszabb távon mennyivel költségesebb egy szemüveg, hiszen egy normális és ami fontos, divatos szemüvegnek csak a lencséje 20 ezer felett kezdődik, és akkor még nem is beszéltünk a keretről. Nem beszélve arról, hogy minimum kettő kell, ha esetleg elhagynád/eltörnéd azt pótolni kell, stb.

Ha meg nagyon nem tudsz hatni rájuk akkor bírd ki még 2 évig aztán már nem szólhatnak bele.

2014. nov. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!