Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A karikás szemem ellen mit...

CsakEgyBence kérdése:

A karikás szemem ellen mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Több dologra is tippelnék, hogy miért karikás a szemem.. Számítógépes munkát is szoktam végezni (kb. 4-6 óra hossza) napi szinten + Elég keveset alszok mostanában .. (6 óra kb.) Sose vagyok elég kipihent! De ráadásul már olyan 11 éves korom óta ez a probléma gyötör és nagyon zavar. Rendesen ilyen lilás karika.. Most kiveszek 2 hét szabadságot és el szeretném tüntetni kérlek segítsetek!

2014. dec. 11. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Karikás szem lehet attól is, hogy esetleg ki vagy borulva valami miatt. Az okot kell megszüntetni, akkor fognak a karikák elmúlni. (tehát ha fáradt vagy pihenni, ha feszült vagy a feszültség okát megszüntetni). A számítógépes munka nem jellemző, hogy karikás szemet okozna, esetleg bevörösödik a szemed tőle.
2014. dec. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Engem is nagyon zavart ez a probléma, és véletlen jöttem rá a megoldásra! Ajánlották szempilla növesztő gyanánt a ricinusolajat, amit kipróbáltam, éjszakára tettem fel, és ugye lefolyt a kritikus helyre is. Reggel pedig csak ámultam és bámultam, hogy nem karikás a szemem. Utánanéztem a neten, és ajánlják karikás szemre is. Próbáld ki, velem csodát tett, és nem kell várni napokat, heteket a javulásra, reggelre már szépen kelsz! :) Gyógszertárban juthatsz hozzá potom összegért. Ha bevált, írsz egy privit? :) Kíváncsi vagyok!
2014. dec. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Talán egy laborvizsgálat sem ártana, mert utalhat betegségre is, de a kevés alvástól is lehet. Nézz szét a női portálokon, ott vannak praktikák, pl. [link]
2014. dec. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Vegyél egy ilyen dioptria nélküli, alapból 50% elsötétített szemüveget : [link]


Ezzel egyáltalán nem látszik, elfedné, hogy karikás a szemed, jobban, magabiztosabban éreznéd magad, elfelejtenéd hogy emiatt kinéznek mások, és ha jól érzed magad mindennél többet jelent.

+jól is áll egy ilyen, szemet is védi ha számítógépezel.


Megoldás sajnos nincs rá, karika azért van, mert a szem alatt vékonyabb a bőr, genetikától függően kinek kevésbé, kinek jobban, és valakinek csak akkor rajzolódik ki ha fáradt, valakinek alapból karikás.

2014. dec. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

amúgy 2. válaszoló. Ricinus olajra te esküszöl?

Rajtad kívül mindenki ellenkező véleményen van.

http://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__bor-es-hajap..


http://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__bor-es-hajap..

2014. dec. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Most tőled kéne bocsánatot kérnem, hogy nekem bevált? Magasról tojok rá, hogy te kinek hiszel, amúgy sem szólt hozzád senki, a kérdezőnek ajánlottam! :) Az hogy te becopyzod ide más véleményét,azzal nem segítesz a kérdezőnek, nekem meg ugynúgy használ a ricinus :) Szóval köszönjük szépen a fontoskodást, remélem jobban aludtál :D
2014. dec. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ez az olaj sajnos nem segített viszont a folyadék hiány pótlása viszont már egész szépen javítgatja a problémámat! Köszönöm szépen mindenkinek :)
2014. dec. 16. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!