Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaklencse vagy szemúveg?

Kontaklencse vagy szemúveg?

Figyelt kérdés

Mist szemüvegem van kontaklencsém még nem volt.Melyik a jobb szerintetek?

A szemüveg néhány helyzetben már megkeserítette életem:sport,eső,pára stb.

A kontaklencsét milyen behelyezni?Mennyi időbe telik?Mi van akkor ha nem birom kivenni?

A szemem képes a kontaklencse viselésre!



2014. dec. 14. 23:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Kb. 16 éve hordok lencsét, sok tekintetben a lencse jobb.

Ha belejössz egy percbe se telik hogy berakd-kivedd, ez attól is függ milyen lencséd van - el kell tenni vagy ki lehet dobni.

Nem tudom, hogy akik nem tudják kivenni hogy csinálják, szerintem valahogy mindenképpen ki lehet venni, belecseppentesz és kimosod, ha oldalra csúszott mozgatással visszacsúsztatod..

Ami nálam nem olyan jó, hogy hajlamos kiszáradni a szemem és szemcseppet szoktam néha használni, itthon jobban szeretek szemüvegben monitort nézni - mondjuk melóhelyen meg szinte mindig lencsében nézem a monitort.

2014. dec. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem óriási szabadság, van aki nem birja. Elsőre próbalencsét kapsz, és megtanítanak a használatára, addig el sem engednek az üzletből (optikából), Így bátran kipróbálhatod, dönteni ráérsz.
2014. dec. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Mérföldekkel jobb a kontaklencse (bár pénzben kicsit több ,mintha szemüvegezne az ember).Első behelyezésnél annyit bénáztam egy óra per szem volt mire beraktam nagy szitkozódások közepette, de ez kb. az első hét volt azóta eltelt már majdnem egy év és már 5 másodperc alatt beteszem akár tükör nélkül is.Óriási szabadságot ad szavakba se lehetett önteni mikor elsőre láttam szemüveg nélkül annyira jó volt csak ajánlani tudom
2014. dec. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem van szemüvegem is meg kontaklencsém is így ha lenne bármi baj a lencsémmel akkor sem lenne gond
2015. jan. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!