Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyire lehetséges az, hogy...

Mennyire lehetséges az, hogy reggel gyengébb, késő este már erősebb szemüveg kell?

Figyelt kérdés

Vagyis felkel az ember reggel, még szinte nem is tapasztalja,hogy baj van a szemével.

De késő estéig fokozatosan jön elő a látás gond.

Lehetséges az,hogy az embernek két fajta szemüveg kell?

Mert a reggelivel nem lát jól este. De az esti szemüveg nem jó reggelre, talán.


2014. dec. 21. 12:32
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Elfáradnak a szemeid, tehát a szemizmok.
2014. dec. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
79%
Elvileg lehetséges ha a szem egész napos erőltetésnek van kitéve (ami mindenkinél mást jelent), reggel mikor felkelsz akkor még nem nagyon használod (ez lehet hülye fogalmazás máshogy nem tudom) viszont a nap folyamán elfárad. Mondjuk ha ezt tapasztalod mindenképp nézesd meg szemésszel, jobb félni mint megijedni.
2015. jan. 12. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi nektek. :)


Érdekes, jó ideig nem fáradt el a szemem. De ősszel állandóan közelre néztem, aminek az eredménye ez lett.


Voltam én kórházban is, ott is nem egyszer vizsgálták a szemem, de kb. semmit se tudnak.

2015. jan. 13. 17:25
 4/5 anonim válasza:
70%
Nekem a kórházi szemészeten sosem mondtak semmit minden évben küldtek a suliból hogy nézessem meg a szemem, ők nem találtak semmit. Elmentem az ofotértba ott már kaptam szemüveget mert ott azt mondták nem látok jól ami igaz is volt. Most is szemüveges vagyok immáron 4. éve. Ha a kórházi szakértőkre halgatok tuti nem adnak szemüveget viszont cserébe tuti alig látnék. Igaz az ofotértban vagy visionexpressben pénzt kérnek a vizsgálatért ha nem kell vagy nem ott csináltatsz okullárét viszont szerintem az az 5ezer évente (ajánlott megnézetni néha) kibírható a szem egészségéért.
2015. jan. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen gondjaim vannak.

Egy betegség miatt, sclerosis multiplexem van.

Amikor fáradok már nem fogom fel, hogy mit látok - mik azok a pacák vagy fekete foltok a lapon, a képernyőn.

Nem tudom mi is az, inkább lefekszem aludni mert szörnyű érzés.

Alvás után kipihenten mindent el tudok olvasni, amit előző este kiguvadt szemekkel se tudtam.


Kórházban írtak fel receptet. Mind olvasó mind távolba látó szemüvegre.

Kiváltottam mindegyiket és ugyanaz a gond, mint addig (vagyis fáradtan már nem látok rendesen egyikkel sem).


Nehezen tudom kommunikálni az érzést: akinek nincs ilyen betegsége nehezen látja át, hogy mi a gondom ezzel. Az orvosok se értik, hogy mi van, hogy mi a baj.

2015. aug. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!