Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Retinaleválás megállapításához...

Retinaleválás megállapításához speciális vizsgálat szükséges?

Figyelt kérdés

Vagy ezt az orvos rutinvizsgálatnál azonnal észreveszi?


Köszönöm a válaszokat!


2014. dec. 23. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Szemorvosi vizsgálat szükséges. Gondolom te sem fülészre gondoltál...
2014. dec. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Úgy értettem, hogy egy szemorvosi alapvizsgálatnál rögtön észreveszik, vagy speciális vizsgálat szükséges hozzá.
2014. dec. 23. 21:33
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Pupillatágítás után szemfenékvizsgálat kell.
2014. dec. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó köszönöm a válaszod! Ment a zöldkéz. És annyiban még tudnál segíteni, hogy ez mennyire számít alapvizsgálatnak? Ha egy általános vizsgálatot kérek, akkor ez bele tartozik?
2014. dec. 24. 12:25
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Nemigazán értem a kérdésedet: ha egyszer ott vagy az orvosnál, akkor kérdezz rá, amit tudni akarsz. De ha már ott voltál, és nem említetted a dokinak, de csinált olyan mikrószkópos vizsgálatot a szemeden ( tudod, amibe úgy bele kell nézni), akkor biztos látta volna, ha baj van.

2014. dec. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a válaszod!


Szeptemberben voltam a szemorvosnál, mert a jobb szememmel úszkáló homályokat láttam, amiket azóta is látok. Megnézte a szemem, bele is kellett néznem valamibe, de én akkor nem érdeklődtem, hogy milyen vizsgálatokat végzett pontosan. Azt mondta nincs probléma, előfordulhatnak ilyen homályok. De én viszont aggódom, mert olvastam, hogy a retinaleválásnak is lehetnek hasonló tünetei. És ezért kérdezem, hogy egy ilyen alapvizsgálatnál, ezt vajon megnézte-e.


Egyébként a retinaleválásnak mennyi az átfutási ideje? Azt olvastam, hogy hirtelen következik be, de mennyire hirtelen?

2014. dec. 25. 13:57
 7/7 A kérdező kommentje:

És még annyiban, ha tudnátok információt nyújtani, hogy fényvillanások (villámlátás) hogy jelentkeznek? Milyen időközönként és milyen színűek? A látótér melyik részén? Erről semmiféle információt nem találtam.


Köszönöm előre is! Megy a zöldkéz minden hozzászólónak!

2014. dec. 25. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!