Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ti milyen kontaktlencsét...

Ti milyen kontaktlencsét használtok? Próbáltatok többfélét? Beváltak?

Figyelt kérdés
Én már vagy 8-10 éve Acuvue 2-t használok, a Johnson & Johnsontól, neten szoktam rendelni általában, de múltkor az optikában akartam venni, ők meg nem forgalmaztak J&J-t. Mondom, annyi baj legyen, adjon más fajtából egy havit, kipróbálom. Vettem ugyanolyan dioptriájú Air Optix Aqua-t az Alcontól, két nap alatt bevéresedett tőle a szemem. Utólag kiderült, hogy majdnem fele annyi a víztartalma (58% vs 33%), más a görbülete, más az átmérője, nem UV szűrős (az Air Optix), oxigénáteresztás stb... Utána mondta a szemorvosom, hogyha egy lencse bevált, csak akkor szabad lecserélni, ha kivonják a forgalomból, mert még két fajta Acuvue között is hatalmas a különbség összetételben és egyéb adataikban, és van hogy egyik Acuvue-ből nem olyan dioptria kell, mint a másikból, hogy éles legyen a látás. Ti milyet használtok? Tapasztalatok? Lencseváltás volt? Miről mire? Bármi hasonlót szívesen olvasnék! Köszi! :)

2015. jan. 8. 10:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Furcsállom, hogy egy optikában kiadtak neked tök más jellemzőkel bíró lencsét. Meg sem kérdezték, hogy milyet hordasz? Ilyet nem szabadna, hiszen a nem megfelelő illeszkedés kényelmetlenné teszi és irritálja is a szemet.


A víztartalom nem gond, sőt az alacsonyabb víztartalmú lencsék sokszor kényelmesebbek, mert nem szívják fel a könnyet a szemedből. Ez állítólag 50%-ig igaz, az alatt a valóban a nagyobb víztartalom a jobb, de a tied 50 felett volt.


Az Acuvue 2 heti-két heti lencse nem? Azt nézem, hogy az oxigén áteresztése a negyede az Air Optixénak, szóval minden szempontból sokkal rosszabb, mint az Air Optix.


Az uv szűrő szerintem ilyenkor meg nem téma...


Én is a helyedben lecseréltem volna az Acuvue-t. A görbületre kell nagyon figyelni.


Én a Bauch&Lomb-nak a Pure Visionjét használtam, de nemrég mondta a doktornő, hogy a Cooper Vision-nak az új lencséje sokkal jobb. Kipróbáltam és tényleg sokkal kényelmesebb. Dioptria, görbület természetesen ugyan az, de egy hónapja már az újat hordom.


Régebbi nevén IWear volt a lencse neve, de asszem most az új neve Biofinity. Cooper Vison a gyártó.


Én ajánlom.


Lencse csere előtt viszont mindenképpen kérj tanácsot optometristától vagy szemésztől, hogy az jó lesz-e neked, mekkora görbület és dioptria kell, mert mindenkinek más a szeme.


Én azt hallottam, hogy az újfajta szilikon lencsékből egy negyed dioptriával több kellhet, mert más a fénytörésük.


Nagyon régen, még mielőtt a Pure Vision elkezdtem használni, az előtt a B&L Soflens66-ot, és a Soflens 59-et használtam. A 66 nagyon rossz volt, mert magas víztartalma miatt folyton száradt a szemem tőle. Az 59 elment, de a Pure Vision már újfajta szilikon és abból pl fél dioptriával magasabb kellett.


Ez a Cooper lencse viszont eddig a legjobb.


Remélem nem zagyváltam nagyon össze..


:-)

2015. jan. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nekem amúgy az Acuvue2-vel semmi gondom nem volt. 2 heti, de egy hónapig mindig hordtam, volt hogy 1,5-ig és semmi gond nem volt. A cserével az a gond, hogy 8,7-es görbületőből alig gyártanak... Acuvue 2 és Advance, a többi meg vagy tórikus vagy asztigmásoknak van.
2015. jan. 8. 12:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, úgy vettem észre, hogy 8,7-es görbülettel simából csak napi lencsék vannak. A napi lencse viszont nem gazdaságos.


Kérdezz meg szemészt, mert elképzelhető, hogy a 8.6-os is jó lenne más típusból, ha ez az Air Optix nem is vált be esetleg másik... de nem értek ennyire hozzá. Ki kéne próbálni.


Ha a 8.7-től nem lehet eltérni, akkor viszont tényleg nincs más.


Nekem 8.6-os kell, így egyszerűbb volt a dolgom.

2015. jan. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!